Lampy sufitowe plafony do salonu – czy warto?

Salon jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w domu, dlatego należy dołożyć starań i urządzić go tak, żeby wyglądał stylowo, ale również był funkcjonalny. Oświetlenie pełni bardzo ważną rolę w kształtowaniu przestrzeni – jakie wybrać?

Czym są plafony?

Plafoniera to płaska, dekoracyjna lampa, która jest mocowana bezpośrednio do sufitu. Najczęściej można je spotkać we wnętrzach minimalistycznych, glamour, takie oświetlenie prezentuje się niezwykle elegancko, stylowo. Lampy sufitowe plafony są umieszczone tak blisko sufitu, że dobrze rozpraszają światło i są w stanie oświetlić nawet bardzo duże pomieszczenia na przykład przestronne salony. Plafon do salonu to bardzo dobra propozycja, szczególnie jak zależy nam na tym, żeby lampa była praktyczna, ale równocześnie oryginalna w formie.

Subtelny design

Obecnie lampy sufitowe plafony można spotkać praktycznie w każdym sklepie z wyposażeniem wnętrz i oświetleniem. Zazwyczaj są one utrzymane w stylu minimalistycznym, stanowią dyskretną, elegancką dekorację. Najczęściej przybierają formę koła z ładną obwódką, choć można spotkać również modele bardziej ozdobne na przykład takie z drobnymi kryształkami.

Gdzie sprawdzą się plafony?

Plafoniera doskonale sprawdzi się w mieszkaniach czy domach, które mają niskie sufity, dzięki temu przestrzeń można optycznie powiększyć. Plafon do salonu tworzy na suficie bardzo ładną poświatę, kreuje nastrój, sprawia, że wnętrze wydaje się bardziej przytulne, miłe w odbiorze. Jest to rodzaj oświetlenia, które jest banalnie proste w montażu, co ciekawe, można przykręcić plafon do ściany, wiele osób traktuje takie lampy, jak kinkiety.

Plafony są oświetlenie eleganckim, choć mają prostą firmę. Bez wątpienia warto zdecydować się na takie rozwiązanie, choć wiadomo, że nie będą pasować do każdego wnętrza. Oświetlenie musi mieć z wyposażeniem i wystrojem wnętrza elementy wspólne, aby tworzyło całość. Mimo, że plafony nie są oświetleniem zbyt popularnym, bo zdecydowanie więcej osób wybiera lampy wiszące, to na pewno warto zastanowić się nad zamontowaniem takiego żyrandola. On wygląda bardzo elegancko, efektownie, daje ładne, ciepłe, mleczne światło, które sprzyja relaksowi, zapewnia komfort i dobre samopoczucie.