Jak wybrać pastę lutowniczą?

Osoby kompletujące akcesoria do lutownicy nie mogą zapomnieć o paście lutowniczej. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wspomniany produkt jest bardzo często pomijany przez klientów. Jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przy jego wyborze?

Jakie zadanie pełni pasta lutownicza?

Warto wiedzieć, że w trakcie lutowania na powierzchni, która jest obrabiana może powstać warstwa niemetalicznych związków. Godny uwagi jest fakt, że może ona mieć istotny wpływ na topliwość lutu. Będzie przez to utrudnione otrzymanie trwałej spoiny. Zadaniem pasty jest usunięcie wspomnianej powłoki w taki sposób, by łączone powierzchnie były czyste.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że lutowanie przy zastosowaniu pasty lutowniczej pozwala użytkownikom na korzystanie z bardzo dużego natężenia prądu. Godny uwagi jest fakt, że nikt nie będzie narażony na promieniowanie łuku. Oznacza to, że praca będzie nie tylko bezpieczniejsza, ale również wydajniejsza.

Jakie cechy powinna mieć dobra pasta lutownicza?

Należy mieć świadomość, że wysokiej jakości pasta powinna cechować się niższą temperaturą topnienia od lutu. Z kolei wyższa powinna być temperatura parowania. Bardzo duże znaczenie będzie miał także skład chemiczny omawianego produktu.

Ponadto pasta lutownicza powinna przyciągać metal w znacznie mniejszym stopniu niż ciekły lut. W przeciwnym razie może przyczynić się do zanieczyszczenia spoiny. Rekomendowane jest również zwrócenie uwagi na sposób usuwania pasty.

O czym jeszcze należy pamiętać przy wyborze?

Warto wiedzieć, że na rynku dostępnych jest bardzo dużo rodzajów past lutowniczych. Nikogo nie powinien dziwić fakt, że klienci mają ogromny problem z podjęciem ostatecznej decyzji. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się produkt złożony z rozpuszczalnika i kalafonii. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że wspomnianą pastę można bez żadnego problemu zastosować na łatwych i czystych powierzchniach przeznaczonych do lutowania.

Można również zaopatrzyć się w produkt, w którego składzie znajdują się: rozpuszczalnik, kalafonia, a także mała ilość aktywatora. Warto wiedzieć, że wspomniany preparat jest czysty i miękki. Doskonale sprawdzi się w przypadku materiałów, które są łatwe do zlutowania.

Pasty lutownicze dostępne są w ofercie Elektronika.mcc.pl.