Jakie zastosowanie ma pianka polietylenowa?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że pianka polietylenowa w rolkach zdecydowanej większości osób kojarzy się z branżą budowlaną i transportową. Wspomniany produkt posiada jednak właściwości, które pozwalają na szersze wykorzystanie.

Jakie cechy ma pianka polietylenowa w rolkach?

W najprostszym możliwym ujęciu jest to porowata substancja powstająca w efekcie polimeryzacji etylenu. Produkt doskonale sprawdzi się w zabezpieczaniu różnych elementów przed wstrząsami czy zarysowaniami. Pianka ceniona jest przez użytkowników za niską ścieralność i trwałość. Bardzo istotną cechą jest termoizolacyjność. Dzięki niej możliwe jest zastosowanie produktu w branży budowlanej. Ponadto pianka jest antystatyczna, elastyczna i lekka.

Warto również wiedzieć, że wszystkie wymienione wcześniej cechy pozwalają wykorzystać produkt w branży opakowaniowej. Osoba zainteresowana może ją przyciąć lub uformować w dowolnie wybrany przez siebie kształt. Nie można zapomnieć, że produkt będzie w stanie odpowiedni zabezpieczyć wszystkie przechowywane elementy. Można mieć całkowitą pewność, że nie dojdzie do uszkodzenia. Godny uwagi jest również fakt, że niska waga w żaden sposób nie będzie negatywnie oddziaływała na masę pakunku.

Czym jeszcze wyróżnia się pianka polietylenowa w rolkach?

Godny uwagi jest również fakt, że produkt strzeże zarówno przed działaniem substancji chemicznych, jak i różnego rodzaju uszkodzeniami. Nie wszyscy wiedzą, że polietylen użyty do wykonania pianki jest materiałem cechującym się odpornością na działanie różnorodnych czynników. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że wymieniona właściwości produktu są wykorzystywane w różnych branżach

Zalety pianki polietylenowej

Do zdecydowanie najczęściej wymienianych atutów omawianego produktu trzeba zaliczyć stosunkowo niską cenę i lekkość. Warto również zaznaczyć, że pianka jest niepodatna na pleśń i dźwiękochłonna. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to materiał wodoszczelny.

Nie można zapomnieć, że produkt nadaje się do obróbki. Godny uwagi jest fakt, że podczas produkcji nie są wykorzystywane substancje, które wykazują szkodliwe działanie. Dzięki temu właściwości pianki mogą zostać wykorzystane w branży spożywczej.