Wywożenie śmieci

Obecnie wywóz śmieci to bardzo potrzebny oraz dochodowy biznes. Każdy mieszkaniec danego miasta potrzebuje wywieźć odpady. Warto zamówić specjalnie przeznaczony do tego kontener.

Segregacja odpadów ­– co musisz wiedzieć?

Podczas segregowania odpadów trzeba pamiętać o odpadach niebezpiecznych, takich jak np. zużyte baterie, akumulatory, przeterminowane lekarstwa bądź zużyty sprzęt RTV lub AGD.

Wyrzucanie niebezpiecznych odpadów do kontenerów może prowadzić do otrzymania wysokiej kary pieniężnej. Dlatego takie rzeczy trzeba umieszczać do specjalnie wyznaczonych punktów w różnych sklepach bądź aptekach.

Dlaczego warto jest segregować odpady?

Recykling to oddzielanie surowców od odpadków, które nadają się do ponownego zastosowania. Wiele odpadków może być powtórnie wykorzystane lub przerobione. Z kilkudziesięciu plastikowych butelek może powstać polarowa bluza, a z puszek łatwo zrobić metalowe części do np. roweru.

Dzięki segregacji odpadów ograniczymy znacząco:

– zużycie wody oraz energii
– zniszczenie środowiska
– emisje szkodliwych zanieczyszczeń, które przedostawać się mogą do atmosfery
– wycinkę lasów

Firma wywożąca śmieci – wachlarz usług

Firma wywożąca śmieci zajmuje się głównie wywozem odpadów. Dodatkowo może oferować czyszczenie lub dezynfekcje koszy na śmieci.

Firma wywożąca świadczy również wymianę piasku w piaskownicy, wynajem lub wywóz kontenerów na gruz oraz dostarcza piasek i sól do posypywania dróg w czasie zimy. W usługi można wliczyć także zabezpieczanie i wysyłkę do specjalistycznych firm utylizacyjnych odpadów niebezpiecznych, które w żadnym wypadku nie mogą trafiać do środowiska.