Jakie kwestie wziąć pod uwagę przy wyborze ekogroszku?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie wybór ekogroszku nie jest tak skomplikowanym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy przed podjęciem ostatecznej decyzji uwzględnić najbardziej istotne aspekty. Jakie cechy powinien mieć dobry dostawca ekogroszku? Jakie kwestie wziąć pod uwagę przy wyborze omawianego materiału opałowego?

Wilgotność ekogroszku

Należy mieć świadomość, że bardzo duży wpływ na efektywność spalania będzie miała efektywność ekogroszku. Godny uwagi jest fakt, że im więcej będzie on zawierał wody, tym więcej energii będzie musiało być wykorzystane na jej odparowanie. Z kolei im niższa wilgotność, tym mniejsza emisja zanieczyszczeń.

Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie stawianie na ekogroszek, który będzie cechował się wilgotnością poniżej 10%. Warto wiedzieć, że suchy ekogroszek będzie także wiązał się ze znacznie mniejszym ryzykiem erozji czy rdzewieniem poszczególnych podzespołów kotła.

Czy warto wziąć pod uwagę cenę?

Nie jest rekomendowane sugerowanie się ceną. Świetną opcją będzie dokładne przeanalizowanie oferty najlepszych dostawców ekogroszku, a następnie zaopatrzenie się w materiał opałowy ze średniej półki cenowej. Dzięki temu klient będzie miał całkowitą pewność, że nie przepłacił, a także nie kupił niskiej jakości ekogroszku.

Bardzo często wystarczy dopłacić kilkaset złotych, by cieszyć się zdecydowanie lepszym materiałem opałowym. Oznacza to, że najlepszym parametrem jest stosunek jakości do ceny.

Sprawdzony dostawca ekogroszku

Zalecane jest zaopatrywanie się tylko u znanych i cenionych dostawców. Doskonale znają oni potrzeby zarówno stałych, jak i potencjalnych klientów. Ponadto dbają o swoją renomę i nie mogą sobie pozwolić na sprzedawanie osobom zainteresowanym niskiej jakości ekogroszku.

Warto również wiedzieć, że zatrudniają kompetentnych pracowników, którzy będą w stanie pomóc klientowi w podjęciu ostatecznej decyzji. Rekomendowane jest zapytanie członków swojej rodziny i znajomych czy nie znają dostawcy ekogroszku, którego mogliby polecić z czystym sumieniem. Można również zapytać na użytkowników na grupach na portalach społecznościowych i tematycznych forach internetowych, co sądzą o określonym dostawcy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Alpari.