W jakich branżach mają zastosowanie palety higieniczne?

Wiele ton towarów jest codziennie przewożonych z magazynów do sklepów. Do tego celu używa się palet. Chociaż osobom niezwiązanym z transportem najbardziej znane są palety drewniane, to o wiele szersze zastosowanie, przy zdecydowanie lepszej wytrzymałości mają palety higieniczne.

Czym są palety h1?

Mają one zastosowanie analogiczne do palet drewnianych, z tym że są o wiele trwalsze i można je wykorzystywać wiele razy. Palet higienicznych nie wyrzuca się po jednym użyciu z racji tego, że się połamały, ponieważ do takich sytuacji po prostu nie dochodzi.

Dlaczego palety h1 są nam mniej znane niż te drewniane? Ponieważ to właśnie palety drewniane widzimy pod sklepami, poukładane w wielkie stosy. Są one po jedynym użyciu zazwyczaj już do wyrzucenia. Nie nadają się do ponownego wykorzystania, ponieważ na skutek dużego obciążenia łamią się. Inaczej jest jednak z paletami h1.

Gdzie stosuje się produkt, jakim jest Paleta h1?

Ze względu na swoje walory paleta h1 znajdzie swoje zastosowanie przede wszystkim w przewożeniu żywności. Dlaczego tak jest? Ponieważ plastikowe palety higieniczne można dokładnie umyć i zdezynfekować. Jak wskazuje ich sama nazwa, cechują się one odpowiednią higieną nie tylko niezbędną do tego, by przewozić żywność pakowaną, ale także owoce i warzywa.

Na paletach higienicznych przewozi się także mięso, a więc muszą spełniać one rygorystyczne warunki, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo dla klienta, który później będzie takie mięso spożywał w restauracji czy też w domu. Ponadto omawianą paletę można zastosować także w przemyśle farmaceutycznym. Dlaczego można powiedzieć, że palety, które są znacznie wytrzymalsze niż te drewniane są produktami przyszłości?

Aspekt ekonomiczny i ekologiczny

Codziennie do przewozu towarów niezbędnych jest wiele tysięcy palet. Te połamane trafiają jeszcze tego samego dnia na śmietnik, a jest ich spory odsetek, ze względu na dużą wagę towaru. Tymczasem palet plastikowych można używać wielokrotnie i utrzymują one bez problemu wielotonowe obciążenia.

To znacznie obniża wydatki zarówno przechowywania, jak i transportowania, ale także ma wpływ na stan naszej planety. Od jakiegoś czasu dążymy do tego, by jak najmniej ją obciążać i przemysł na tutaj ogromna rolę do odegrania, z czego doskonale zdaje sobie sprawę. Dlatego stosowanie palet h1 będzie coraz powszechniejsze.