Świetlówki – jak segregować prawidłowo?

Żarówki są trudnym produktem do utylizacji. W zależności od rodzaju żarówek można je utylizować na różne sposoby. Gdzie wyrzucać żarówki? Odpowiadając na to pytanie, należy zauważyć, że większość żarówek nadaje się do recyklingu, a tworzywo, z których są wykonane, zostaje powtórnie wykorzystywane bez generowania dodatkowych strat.

Potrzeba dbania o środowisko

Jeszcze do niedawna pytanie o to, Gdzie wyrzucać żarówki nie było tak popularne. Społeczeństwo dopiero niedawno zauważyło potrzebę dbania o naszą planetę i segregacji śmieci. Niektóre żarówki posiadają rtęć i luminofory, które stanowiąc poważne zagrożenie, jeśli dostałyby się do wody lub gleby. Należy je oddać do specjalnych punktów odbioru elektrośmieci.

Gdzie wyrzucać żarówki? – groźba mandatu

Warto wyrzucać żarówki zgodnie z zaleceniami, gdyż za niesegregowanie żarówek i innych odpadów grozi otrzymanie mandatu. Za wyrzucenie świetlówek, które posiadają rtęć do zwykłego kosza na śmieci, można otrzymać karę od 50 zł do nawet 5000 zł.

Wyrzucanie żarówek do odpowiednich pojemników lub oddanie ich do punktów odbioru elektrośmieci jest ważne, gdyż robimy to dla nas wszystkich i dla naszej planety.