Folia polietylenowa, czyli uniwersalne rozwiązanie wielu problemów

Trudno dziś sobie wyobrazić świat bez folii polietylenowej. Wykorzystywana jest właściwie wszędzie, a zawdzięcza to swoim niezaprzeczalnym zaletom. Gdzie wykorzystuje się to uniwersalne tworzywo sztuczne? Jakie ma właściwości?

Folia polietylenowa i flizelina – czym są

Folię polietylenową produkuje się z polietylenu, czyli polimeru etenu. Coraz częściej wykorzystuje się też recykling tworzyw sztucznych. Produkując taki produkt jak Folia polietylenowa producent musi brać pod uwagę różnorodność zastosowań. Osiąga to stosując różnego rodzaju katalizatory i określone warunki produkcji (m.in. ciśnienie i temperaturę). Producent folii ochronnych musi sprawić, żeby jego wyrób był odporny na czynniki mechaniczne czy parę wodną. Z kolei wytwórca folii typu strech powinien zadbać o odpowiednią elastyczność folii.Folie polietylenowe mają sporo przydatnych właściwości. Są wytrzymałe, lekkie i elastyczne. Mają sporą odporność na czynniki mechaniczne, chemiczne i parę wodną.Z polietylenu robiona jest też flizelina, zwana też wigofilem. Wytwarzając taki produkt jak flizelina producent skleja lub zgrzewa włókna tworzywa. Dzięki temu produkt jest delikatny i przepuszczalny dla pary wodnej, a jednocześnie wytrzymały na ścieranie i rozciąganie.

Folia polietylenowa producent – jak wybrać najlepszego?

Częste stosowanie folii polietylenowej sprawia, że jest coraz więcej producentów tego wyrobu. Jednak nie każda folia ma pożądaną jakość. Dlatego należy zwrócić uwagę, czy producent folii ochronnych ma na swoje wyroby odpowiednie certyfikaty i atesty. Podobnie jeśli niezbędna jest flizelina producent również powinien przedstawić niezbędne dokumenty.Przed kupnem folii należy określić, jakie parametry powinna posiadać w zależności od zastosowania. Pod uwagę bierze się m.in. gęstość folii, jej grubość i wytrzymałość czy elastyczność. Warto też sprawdzić dodatki, które powodują, że folia ma np. właściwości antypoślizgowe czy stabilizujące promieniowanie UV. Dzięki temu można właściwie dobrać rodzaj folii do potrzeb.Szukając dobrego producenta folii polietylenowej należy sprawdzić, czy oferuje on, poza foliami typowymi, które ma w asortymencie, także produkcję folii na zamówienie. Może to być np. folia w dowolnym kolorze czy też o nietypowych parametrach.