Czym wyróżniają się oryginalne zawiesia linowe?

Oryginalne zawiesia linowe zaprojektowane zostały głównie do przewożenia bardzo ciężkich ładunków. Nowoczesne zawiesia idealnie sprawdzą się nawet w bardzo ekstremalnych warunkach, dlatego też zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Co warto wiedzieć o zawiesiach linowych?

Olbrzymia popularność zawiesi linowych wynika nie tylko z atrakcyjnej ceny, ale również z szerokiej oferty samych zawiesi, dzięki czemu bez problemu można je dopasować do konkretnego sprzętu. Do największych atutów można zaliczyć także długowieczność i bezpieczeństwo.

Pamiętać należy o tym, że zawiesia linowe są w 100% bezpieczne tylko wtedy, gdy pochodzą od rzetelnego producenta. Między innymi dlatego też uważać należy na produkty od mało znanych firm, które dopiero pojawiły się na rynku. Certyfikowane zawiesia zostały przetestowane, dlatego też poradzą sobie w każdych warunkach.

Zawiesia linowe czy łańcuchowe – co wybrać?

Największym atutem łańcuchów jest oczywiście to, że można je skracać, dlatego też znacząco zwiększa się ich zastosowanie. Zawiesia łańcuchowe wyróżniają się także zwiększoną odpornością na wysokie temperatury, a co najważniejsze nie ma nawet najmniejszych problemów z ich transportowaniem. Godne polecenia są oczywiście zawiesia oparte na stalowych rdzeniach.

Jeżeli chodzi o konkurencyjne liny to ich największym atutem jest oczywiście zwiększona elastyczność. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że bez żadnego większego problemu można je modelować. Zawiesia linowe można wykorzystać nie tylko przy holowaniu, ale również przy podnoszeniu ciężkich ładunków i przy opasaniu towaru o nietypowych gabarytach.

Nie można zapominać także o tym, że zawiesia linowe są znacznie lżejsze od łańcuchowych odpowiedników. Z dobrodziejstwa zawiesi linowych powinny skorzystać te firmy, które używają jednostek o mniejszej nośności. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że zawiesi linowych niestety nie można zregenerować. Jeżeli podczas kontroli pojawią się uszkodzenia to niezbędna jest ich wymiana.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Cecho.