Szakle – elementy łączące o dużych możliwościach

Elementem łącznikowym stosowanym w różnego rodzaju branżach jest szakla. Najczęściej wykorzystywana jest w żeglarstwie, ale także branży budowlanej, motoryzacyjnej, ogrodnictwie i rolnictwie. Stosuje się ją podczas łączenia zawiesi łańcuchowych lub linowych.

Co to jest szakla i jakie ma właściwości ?

Szakla jest elementem, za pomocą którego łączy się różne konstrukcje. Najczęściej wykonana jest ona ze stali. Dostępne są różnego rodzaju wzory i modele szakli, dzięki czemu znajdują zastosowanie w tak wielu dziedzinach.

Bardzo często można znaleźć szakle stalowe z powłoką galwaniczną. Są one wytrzymałe i solidne. Dodatkowo świetnie sprawdzają się w różnych warunkach atmosferycznych. Są odporne na korozję i posiadają duże właściwości plastyczne.

Niewielki element o wielkich możliwościach

Szakle są elementami o bardzo prostej konstrukcji. Na rynku istnieją od wielu lat, dzięki temu można znaleźć bardzo wiele różnych rodzajów szakli. Najczęściej spotykane są szakle standardowe i wzmocnione. Drugi rodzaj szakli stosowany jest w przemyśle ciężkim oraz podczas transportu. Wzmocnione szakle posiadają wybity maksymalny udźwig.

Szakle spotykane są w kształcie litery „U” lub greckiej litery omega. Wykonane są z dwóch elementów, z czego pierwszy jest korpusem, a drugi śrubą. Śruba służy do otwierania i zamykania korpusu.

Na co zwrócić uwagę wybierając szakle?

Kupując szakle należy zwrócić szczególną uwagę na ich jakość. Muszą one pochodzić od sprawdzonych producentów. Ich główną cechą jest to, że muszą być wytrzymałe i solidne. Podczas zakupu należy sprawdzić, czy szakle spełniają niezbędne wymagania techniczne i posiadają atesty dopuszczające je do użytkowania.

Szakle stosowane w żeglarstwie czy budownictwie muszą posiadać powłokę antykorozyjną. Z racji tego, że dostępne są różne rodzaje szakli, należy je dobrać odpowiednio do potrzeb. Do połączenia tymczasowego nadają się szakle ze sworzniem oczkowym. W przemyśle i transporcie powinno stosować się szakle z zawleczką i nakrętką zabezpieczającą.

Sklep internetowym z szaklami

Gdzie kupić najlepiej szakle? Oczywiście można znaleźć je w sklepach stacjonarnych i hurtowniach. Jednak najlepszym wyborem jest sklep internetowy.

W sklepie online znajdują się produkty w znacznie niższych cenach. Dodatkowo oferta jest znacznie obszerniejsza niż w sklepach tradycyjnych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Cecho.