Czy warto kupić ekogroszek?

Osoby, które dbają o środowisko naturalne często wybierają ekogroszek jako alternatywę dla tradycyjnego węgla. Dostawca ekogroszku powinien dostarczać wysokiej jakości materiał, który cechuje się niską wilgotnością.

Co to jest ekogroszek?

Ekogroszek nie może być wilgotny, ponieważ ciężko będzie się wtedy palił. Należy mieć na uwadze, że ekogroszek jest bardziej przystępny i łatwiejszy w obsłudze od węgla kamiennego. Piec może pracować samodzielnie, ponieważ ziarno jest drobne. Oznacza to, że nie trzeba cały czas kontrolować systemu grzewczego w kotłowni, ponieważ można zająć się czymś innym. Wystarczy, że dosypiesz ekogroszku raz na 5 dni i to wszystko. Większość pieców posiada także inteligentny system, dzięki któremu możliwe jest utrzymywanie określonej temperatury, zarówno w ciągu nocy, jak i dnia. Kupując ekogroszek minimalizujesz także emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

Skład ekogroszku

Ekogroszek zawiera mało popiołu oraz siarki, więc ilość szkodliwych gazów cieplarnianych jest zdecydowanie mniejsza. Należy również pamiętać, że musimy przestrzegać norm narzuconych przez Unię Europejską. Ekogroszek jest zapakowany w worki, dzięki czemu można go łatwo przechowywać. Wagę opału również można w prosty sposób kontrolować. Dobrym pomysłem jest także testowanie materiału od różnych dostawców. Dobry stosunek jakości do ceny posiada niedrogi ekogroszek, który nadaje się idealnie do ogrzewania mieszkania. Jego dużą zaletą jest oczywiście wysoka kaloryczność, dzięki czemu potrzeba mniej opału do ogrzania domu.

Alternatywa dla węgla kamiennego

Dostawca ekogroszku dostarcza wydajne paliwo, które jest świetną alternatywą dla węgla kamiennego. Trzeba jednak pamiętać, że ekogroszek ma również pewne wady. Przede wszystkim do spalania ekogroszku potrzebny jest piec z kotłem retortowym. Dla niektórych osób może to być naprawdę spora inwestycja, dlatego warto to dobrze przemyśleć. Należy pamiętać, żeby zamawiać materiał jedynie u renomowanych dostawców, którzy od wielu lat działają na rynku. Warto dodać, że osoby, które posiadają stary piec mogą się nawet starać o dofinansowanie. Dokładne informacje na ten temat można uzyskać w urzędzie gminy lub miasta. Bardzo ważne jest, żeby regularnie czyścić piec oraz wykonywać przegląd. Czyszczenie nie powinno zająć więcej niż 20 minut, a pomaga utrzymać właściwą wydajność urządzenia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Alpari.