Co warto wiedzieć o kleju UV?

Można zaobserwować, że klej UV z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nie wszyscy jednak wiedzą do czego dokładnie służy wspomniany produkt, a także do czego powinno się go używać.

Klej UV do szkła

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że klej uv do szkła jest idealnie przezroczysty i rzadki.

Należy mieć świadomość, że produkt jest w stanie bez żadnego problemu skleić spasowane powierzchnie czy wypełnić bardzo cienkie szczeliny.

Kleje do tworzyw sztucznych

Na rynku dostępne są również kleje UV przeznaczone do klejenia tworzyw sztucznych czy PVC. Warto wiedzieć, że produkt jest utwardzany za pomocą promieni UV.

Godny uwagi jest również fakt, że długość wiązania będzie uzależniona od właściwego doboru natężenia czy długości promieni lampy UV. Należy pamiętać, że klej zwiąże jedną z klejonych powierzchni tylko i wyłącznie wtedy, gdy będzie ona przezroczysta.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Powierzchnie będą odpowiednio przygotowane, a także czyste jeżeli użytkownik odpowiednio zabezpieczy je preparatem gruntującym. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wspomniany produkt jest dodatkowym podłożem do kleju. Wspomaga również cały proces związany z klejeniem.

Ponadto przed klejeniem czegokolwiek rekomendowane będzie właściwe oczyszczenie klejonych powierzchni. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie wykorzystanie odpowiednich specjalistycznych chusteczek. W ten sposób użytkownik będzie w stanie nie tylko bardzo szybko, ale również wygodnie przygotować wybrane przez siebie powierzchnie do sklejenia.