Wszystko o folii bąbelkowej

Folia bąbelkowa jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego, kto prowadzi firmę wysyłkową i chce dostarczać przesyłki w idealnym stanie. Właściwości amortyzujące zapewniają ochronę w czasie transportu przedmiotom kruchym, delikatnym jak np. szkło. Folia bąbelkowa jest elastyczna, dzięki czemu łatwo dopasowuje się do kształtu przedmiotu. Jest także przezroczysta, co pozwala zidentyfikować przedmiot bez konieczności rozpakowania go.

Jak zbudowana jest folia bąbelkowa?

Produkcja folii bąbelkowej odbywa się za pomocą najnowszych technologii. Używa się do tego specjalnych maszyn.Folia bąbelkowa powstaje ze sprężystego i elastycznego materiału. Składa się ona z dziesięciu mikrowarstw, a warstwa środkowa to nanobariera, dzięki której nie uchodzi powietrze, nawet wtedy, kiedy jest obciążona przez dłuższy czas.

Producent folii bąbelkowej może produkować różne jej grubości, które nie wpływają na jej jakość.

Zastosowanie folii bąbelkowej

Najpopularniejszym zastosowaniem folii bąbelkowej jest ochrona przesyłek z delikatnymi, kruchymi przedmiotami. Jak zapewnia producent folii bąbelkowej materiał ten chroni towar również przed kurzem i wodą, a także przed innymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Innym zastosowaniem folii bąbelkowej może być wypełnienie paczek.

Kolejnym przeznaczeniem tego materiału jest termoizolacja ścian i dachów. Folia bąbelkowa ma duży opór cieplny tego materiału, a wchodząc w skład warstwy izolacyjnej sprawia, że nie tylko nie pochłania ona energii, ale sprawia, że jest ona odbijana.

Materiał taki jak folia bąbelkowa producent poleca jako zabezpieczenie roślin przed warunkami atmosferycznymi.

Produkcja folii bąbelkowej dostarcza nam również koperty bąbelkowe, powszechnie znane każdemu.

Folia bąbelkowa doskonale zabezpiecza ogrodowy basen. Jest to najtańsza i skuteczna metoda. Zabezpiecza wodę przed wychłodzeniem oraz insektami.Materiał taki jak folia bąbelkowa producent zachwala jako towar o wielu walorach i możliwościach zastosowania.

Rodzaje folii bąbelkowej

W czasie produkcji folii bąbelkowej powstaje materiał, który różni się od siebie trzema głównymi parametrami. Są to: grubość zastosowanej folii, ilość warstw folii oraz wielkość bąbli. Tak więc folia może być super light- najcieńsza, light- średnia i ostatnia to standard- mocna i najsilniejsza, czyli strong.Folię bąbelkową dostać można w sprzedaży hurtowej i detalicznej. Dostępna jest w rolkach, arkuszach oraz jako wkład do kopert.