Skrzyniopalety z tworzywa sztucznego – najważniejsze zalety

Prowadząc działalność gospodarczą, chociażby hurtownię, koniecznie będziemy potrzebowali skrzyniopalety. To właśnie na nich możemy składować m.in. warzywa i owoce. Pytanie jednak brzmi, które wybrać, aby idealnie spełniały swoje funkcje? Czy kisteny plastikowe faktycznie okażą się najlepsze i bardziej praktycznie od drewnianych odpowiedników?

Zalety kistenów plastikowych

Zacznijmy więc od plusów skrzyniopalet z tworzywa sztucznego, tak chętnie kupowanych przez wielu przedsiębiorców. Charakteryzują się one sporą uniwersalnością, wytrzymałością oraz żywotnością. Nic dziwnego. Pozwala na to specjalny materiał, czyli polietylen o dużej gęstości (10 razy twardszy od drewna).

Każdy producent skrzyniopalet formuje je pod ekstremalnym naciskiem. Precyzyjny projekt i budowa umożliwiają najbardziej efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Wiadomo, jaki ładunek mogą przyjąć – nawet do 600 kg. I co ważnie, nie muszą być wymieniane na nowe raz na kilka sezonów.

To nie wszystkie właściwości. Skrzyniopalety z tworzywa sztucznego bez problemu radzą sobie z zatrzymywaniem wilgoci i kwasów. Co więcej, nie grożą im złe warunki pogodowe i łatwo się je czyści. Nie ma mowy, że pękną czy będą na nich widoczne zarysowania.

Zakup czy wynajem – co się bardziej opłaca?

W ofercie wielu sklepów internetowych oferowane są kisteny plastikowe w różnych rozmiarach i do konkretnych zastosować. Ich koszt wynosi często kilkaset złotych. Ale czy zawsze koniecznie trzeba je kupować? Okazuje się, że nie.

Jeżeli nie mamy zbyt dużo miejsca w naszym magazynie i nie zależy nam na stałym używaniu takich produktów, wtedy możemy je śmiało wynająć. Usługa ta odbywa się oczywiście na korzystnych dla obu stron warunkach (czas wynajmu jest elastyczny). Dzięki niej nie ponosimy dodatkowych kosztów związanych z magazynowaniem.

Podsumowanie

Stosując skrzyniopalety z tworzywa sztucznego, mamy pewność, że są one jednocześnie bezpieczne dla środowiska i ekonomiczne. Mało tego, są tak skonstruowane, że każdy może je łatwo przenieść w dane miejsce oraz układać w tzw. stosy. Nie mają żadnych wystających i ostrych gwoździ, które ranią dłonie.

Producent skrzyniopalet przykłada się do swojej pracy. W przypadku kistenów plastikowych, ich wytwarzanie nie wymaga wycinki drzew. Mogą być poddawane recyklingowi, a więc przerabiane na nowe produkty do tego samego przeznaczenia. To także powoduje, że cieszą się dużą popularnością.