Kupujemy głowicę do deszczownicy łazienkowej

Deszczownice łazienkowe cieszą się ostatnimi czasy ogromną popularnością wśród inwestorów, którzy remontują łazienki lub wyposażają je w nowych mieszkaniach. Co jednak bardzo ważne, duża część inwestorów nie wie, jak wybrać deszczownicę, a często nawet mają problem z określeniem, czym ona jest.

Czym jest deszczownica łazienkowa?

Od czego zatem trzeba zacząć zdobywanie informacji na temat deszczownicy łazienkowej? Na samym początku dowiedzieć się należy, czym ona tak w ogóle jest.Jest to po prostu natrysk prysznicowy, który zlokalizowany jest centralnie na suficie. Charakteryzuje się bardzo dużym zasięgiem strumienia wody, który może wynieść nawet do 60 centymetrów. W efekcie tego osiąga się naprawdę przyjemne, niespotykane w przypadku żadnego innego natrysku uczucie.

Jak wybrać kształt i kolor głowicy?

Jak więc widać, nikogo nie powinno dziwić to, że deszczownice łazienkowe cieszą się tak dużą popularnością. Powstaje jednak teraz pytanie, czym się kierować podczas wybierania najważniejszej jej części, czyli głowicy.Kluczową sprawą jest tu rzecz jasna to, jaki ma ona mieć kształt. Na rynku spotkać się można z najróżniejszymi wariantami głowic. Najpopularniejsze są oczywiście modele okrągłe, lecz dla wymagającego klienta przygotowane zostały także głowice kwadratowe i owalne.Drugą sprawą, o której trzeba wiedzieć, to jaki wybrać kolor głowicy. Rzecz jasna jest to kwestia gustu. Na szczęście producenci przygotowali naprawdę spory wybór, więc bez trudu można zakupić klasyczną wersję chromowaną, satynową lub złotą, a nawet białą.

Jaką funkcjonalność powinna mieć głowica deszczownicy łazienkowej?

Choć deszczownice łazienkowe cenione są przede wszystkim za swój minimalizm i nowoczesny wygląd, to jednak pomyśleć trzeba także o pewnych funkcjonalnościach, którymi powinny cechować się głowice.Oczywiście standardem jest tu regulacja siły i temperatury wody, lecz oprócz tego dobra głowica powinna także posiadać regulacje zakresu strumienia. Nie zawsze bowiem użytkownik będzie miał potrzebę korzystania z całej głowicy.