Czy wybór brodzika jest prosty?

Decyzja zapadła – zdecydowałeś się, że w twoim remontowanym mieszkaniu postawisz na prysznic, zamiast wanny. Czy wiesz, że brodziki do kabiny prysznicowej w sklepach można spotkać w bardzo wielu, zupełnie różnych wersjach? Przed wybraniem się na zakupy warto sprawdzić to spośród jakich opcji możesz wybierać.

Na początek – wybór odpowiedniego kształtu

Brodziki do kabin prysznicowych występują w wielu różnych kształtach. Jednymi z najbardziej znanych są te prostokątne oraz kwadratowe. Popularność zawdzięczają temu, że dają całkiem sporo miejsca na przechowywanie potrzebnych kosmetyków oraz na swobodną, nieskrępowaną kąpiel.

Troszkę mniej popularnym rozwiązaniem jest tworzenie brodzików na planie koła. Zazwyczaj są one wykorzystywane w aranżacjach bardzo nowoczesnych. Ciekawym podejściem pod względem wizualnym, ale także oszczędności miejsca są brodziki narożne, które zazwyczaj mają półokrągły kształt.

Wybór głębokości brodzika

Nowoczesne wnętrza, które można oglądać, chociażby w telewizji przykuwają uwagę poprzez często bardzo niskie brodziki. Wspaniale sprawdzają się one w skandynawskim stylu architektonicznym, obronią się doskonale także w loftach.

Ich montaż wymaga jednak odpowiednich warunków, których wnętrza często nie spełniają. Są to bowiem Brodziki do kabiny prysznicowej, które wpuszcza się w podłogę lub z nią równa. Nieodpowiednie warunki grożą ciągłym zalewaniem przestrzeni. Są też mniej praktyczne – szczególnie dla osób z małymi dziećmi.

Rodzaje materiałów wykorzystywanych przy tworzeniu

Jeśli już wiesz, na jaki kształt i głębokość brodzika się zdecydujesz, to możesz zacząć zastanawiać się, z jakiego materiału powinien być on wykonany. Brodziki do kabiny prysznicowej są teraz wykonywane między innymi z akrylu, kamienia, ze stali lub z ceramiki.

Poza tym możesz również oczywiście dobrać jego kolor i odpowiednią wielkość. Możesz być też zainteresowany czy brodzik jest wykonany z wykorzystaniem najnowszych technologii. Te sprawiają, że na rynku dostępne są brodziki antypoślizgowe, a także takie, na których brud i kamień osadzają się zauważalnie wolniej.