Na co zwrócić uwagę wybierając szlifierkę magnesową?

Oryginalna szlifierka magnesowa to inwestycja na lata, dlatego też tym bardziej warto postawić na wysokiej jakości sprzęt od renomowanego producenta. Najwyższej klasy sprzęt wykonany jest z solidnego żeliwa i niezawodnych komponentów o niespotykanej precyzji.

Najważniejsze parametry warte uwagi

Do tradycyjnych prac w zupełności wystarczą szlifierki ze stołem roboczym o wymiarach 400×800 mm lub 500×1000 mm. Porównując dostępne na rynku urządzenia warto zwrócić uwagę także na maksymalny zakres przejazdu wzdłużnego i na zakres przejazdu poprzecznego. Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, że ogromną rolę odgrywa wymiar ściernicy.

Jeżeli chodzi o materiał, to w ostatnim czasie jest duży boom na urządzenia teflonowe o dość niskim współczynniku tarcia. W dużej mierze to właśnie ten materiał zapewnia płynne i bardzo stabilne ruchy. Największy komfort pracy zapewniają urządzenia, w których zastosowano nowoczesną technikę PLC. To właśnie ona zapewnia bardzo szybkie i dokładne ustawienie posuwu poprzecznego.

Czym wyróżnia się dobra szlifierka magnesowa

Profesjonalna szlifierka magnesowa powinna być wyposażona w czytelny wyświetlacz LED i intuicyjny panel sterowania. Standardem w dzisiejszych czasach jest także w pełni automatyczny system smarowania.

Aby wybrać najlepszą szlifierkę magnesową należy ją oczywiście umiejętnie dopasować do zadań, które ma wykonać. Profesjonalne szlifierki magnesowe od wielu lat wykorzystywane są między innymi w przemyśle maszynowym, lotniczym, czy też w wymagającej branży motoryzacyjnej.

Warto wspomnieć również o tym, że szlifierki magnesowe można wyposażyć w dodatkowe akcesoria, które znacząco zwiększają ich zastosowanie. Przy zakupie nowej szlifierki warto więc zwrócić uwagę na to, jakie akcesoria można podłączyć.

Jakie zastosowanie?

Szlifierki magnesowe używa się przede wszystkim do powierzchni płaskich i prostookręślnych. Opisywane szlifierki jak powszechnie wiadomo służą głównie do pracy wykończeniowej. To właśnie dzięki nim można nadać wybranym powierzchniom odpowiedni kształt.

Dzięki dużej prędkości skrawania obróbka jest bardzo precyzyjna. Dużym atutem nowoczesnych szlifierek magnesowych jest to, że można je wykorzystać bez potrzeby wykonywania obróbki wstępnej.

Szlifierki magnesowe dostępne są w ofercie TOP Poręba