Polskie składy węgla

W Polsce istnieje spora ilość składów węgla, gdzie można zakupić węgiel kamienny, który głównie służy do ogrzewania domów. Taki węgiel pochodzi głównie z polskich kopalni. To właśnie Polska jest największym producentem węgla kamiennego w Europie, węgiel w Polsce jest wydobywany od setek lat. Wydobycie węgla w Polsce będzie trwało jeszcze bardzo wiele lat.

Skład opału Poznań

Ogrzewanie domów, zwłaszcza zimą, potrafi bardzo wiele kosztować. Dlatego najchętniej kupuje się najtańszy opał. W Poznaniu istnieje bardzo wiele składów węgla, więc można przeglądać sporą ilość ofert i wybrać dla siebie tę najkorzystniejszą. Jeżeli brać pod uwagę sam Poznań, to cena węgla za tonę nie przekracza tysiąca złotych. Średnia cena za tonę węgla to 600 złotych. Trzeba jednak brać pod uwagę fakt, iż cena jest zależna od rodzaju węgla. W tym momencie w sprzedaży znaleźć można bardzo wysokiej jakości „Kostkę”, która posiada najwyższą ceną na rynku. Jednym z najtańszych rodzajów węgla jest „Miał”, który często kosztuję połowę mniej. Węgiel ma bardzo różne granulacje oraz wartości opałowe. Jest też różnica między węglem grubym, cienkim, większym lub tym mniejszym. Dodatkowo w cenie węgla wliczony jest koszt transportu.

Polskie składy węgla cennik

Ogrzewanie budynków węglem, nie należy do najtańszych. Aby nie kupować węgla zbyt często, warto zaprzestać kupowania tego najtańszego opału. Na ten moment tona węgla w Polskich składach kosztuje prawie tysiąc złotych, jest to węgiel najlepszej jakości, który wystarcza na bardzo długi czas. Dla osób, które jednak szukają tańszego opału, polskie składy węgla posiadają węgiel typu „Miał”, który jest o wiele tańszy od pozostałych. Ponadto polskie składy węgla oferują sprzedaż detaliczną jak i hurtową, ceny hurtowe znacznie się różnią. Jednak ceny hurtowe są kierowane tylko i wyłącznie dla gospodarstw i dużych firm, osoba prywatna nie jest w stanie kupić hurtowo węgla. Węgiel, który można zakupić w Polsce jest bardzo dobrej jakości, ponieważ dostawcy opału sprowadzają go z polskich kopalni. W ofercie znajdują się różne wielkości oraz grubości węgla, na pewno każdy klient odnajdzie coś dla siebie. Producenci węgla bardzo często oferują swoją pomoc z zakresu doradztwa na temat opału.