4 rzeczy, które musisz wiedzieć przed zakupem skrzyniopalet

Uzupełniasz swój magazyn i zastanawiasz się, jakie skrzyniopalety kupić, aby były wytrzymałe oraz funkcjonalne? Niedoświadczone osoby często uważają, że wybór skrzyni to prosta sprawa, która nie wymaga większego wysiłku. Ale odpowiednio dobrane skrzyniopalety usprawniają pracę magazynu, chronią Twoje produkty i przyspieszają ich transport. Dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu!

1. Popularne nie znaczy dobre

Najczęściej wybieranymi skrzyniopaletami są te wykonane z drewna. Wynika to z ich niskiej ceny oraz przeświadczenia, że w naturalnym drewnie produkty będą lepiej chronione. Nic bardziej mylnego! Kiedy przechowujesz w skrzyniach żywność, nie możesz impregnować drewna. Dlatego w efekcie często dochodzi do rozwoju różnych bakterii, a nawet grzyba, przez którego stracisz swoje produkty. Obecnie o wiele lepszym wyborem są skrzyniopalety plastikowe. Można je łatwo myć, nie zachodzą wilgocią i nie gniją.

2. Im lżejsze skrzyniopalety, tym większy transport

Samochody ciężarowe, które przewożą Twoje produkty do klientów, łatwo ulegają przeciążeniom. Drewniane skrzyniopalety są w tym wypadku tylko dodatkowym obciążeniem, które może spowodować opóźnienia w transporcie i niepotrzebne nerwy. Dużo lżejsze są za to skrzyniopalety plastikowe. Takie kisteny pozwolą Ci przewozić więcej produktów w krótszym czasie, a ogromny wybór rozmiarów sprawi, że bez problemu dopasujesz je do swoich potrzeb.

3. Pomyśl o higienie

Czystość skrzyniopalet jest niezwykle istotna, zwłaszcza wtedy, gdy przechowujesz w nich żywność. Ale dbanie o porządek nie powinno zajmować zbyt dużo czasu i siły, dlatego warto je usprawnić. Zanim zdecydujesz się na zakup skrzyni, przemyśl, które tworzywo wybrać. Dużo prościej jest zadbać o higienę skrzyniopalet wykonanych z plastiku niż tych drewnianych. Ale musisz zwrócić uwagę na kształt takich pojemników. Niektóre https://www.schoellerallibert.com/pl/products/rigid-pallet-containers/ są tak zbudowane, że trudno dotrzeć do ich zakamarków, przez co mycie zajmuje zdecydowanie więcej czasu.

4. Usprawnij działanie magazynu

Dobrze funkcjonujący magazyn to więcej zysku i mniej nerwów. Dlatego warto zastanowić się, w jaki sposób go zorganizować, żeby czerpać jak najwięcej korzyści. Sporym ułatwieniem jest wybór skrzyniopalet plastikowych w różnych odcieniach. Kolory pomogą szybko posegregować produkty i uniknąć ewentualnych pomyłek podczas ich transportu. Ważną sprawą jest także możliwość składania skrzyniopalet – oszczędzisz dzięki temu miejsce i zachowasz porządek w swoim magazynie.