Nowoczesne kamery inspekcyjne

Niezależnie od tego, w jakiej branży operujemy wykonywanie jakichkolwiek działań jest niemożliwe lub niemalże niemożliwe bez nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Nie omija to mechaników, hydraulików, czy też elektromonterów. Jednym urządzeń, które może znacząco zwiększyć efektywność ich pracy są kamery inspekcyjne.

Wgląd do zamkniętych przestrzeni

Jednym z największych utrudnień w pracy mechanika lub hydraulika jest barak możliwości wglądu w różnego rodzaju przestrzenie zamknięte. Szczęśliwie poprzez zastosowanie kamer inspekcyjnych, określanych również jako boroskopy można ominąć ten problem. Boroskop to niewielkich rozmiarów kamera połączona kablem z rękojeścią (czasem również z wyświetlaczem), która umożliwia wgląd w profile zamknięte oraz w trudno dostępne przestrzenie.

Współcześnie producenci oferują różnego rodzaju rozwiązania, mające na celu usprawnić korzystanie z boroskopu, aczkolwiek wszystkie ze sprzedawanych urządzeń określić można jako urządzenia bezprzewodowe oraz przewodowe. Zarówno pierwsze, jak i drugie posiadają swoje zalety. To, na który z rodzajów będzie lepszym wyborem zależy przede wszystkim od przeznaczenia kamery, naszych preferencji oraz od ilości środków pieniężnych, które posiadamy.

Rozłączony i nierozłączny wyświetlacz boroskopu

Nowoczesne boroskopy bezprzewodowe to urządzenia, w których wyświetlacz nie jest na stałe złączony z kamerą, kablem oraz rękojeścią. Dzięki takiemu rozwiązaniu sprzęt staje się znacznie bardziej komfortowy w użytkowaniu. Łączność pomiędzy kamerą a wyświetlaczem najczęściej odbywa się za pomocą WiFi.

Z kolei kamery inspekcyjne przewodowe są na stałe złączone z wyświetlaczem. Przyczynia się to do zwiększenia gabarytów urządzenia oraz mniejsza komfort użytkowania. Zaletą tego rozwiązania jest znacznie niższa cena, aniżeli w przypadku urządzeń bezprzewodowych Ponadto baterie w boroskopach przewodowych są wytrzymalsze.

Wyświetlacz i kamera

Wybierając urządzenie powinniśmy zwrócić uwagę na wyświetlacz oraz kamerę. Jeżeli oczekujemy wysokiej jakości nagrań powinniśmy zdecydować się na kamery inspekcyjne obsługujące standard HD.

Ponadto sprzęt powinien posiadać dodatkowe światła LED. W przypadku wyświetlacza możemy wyjść z założenia, że im będzie on większy, tym lepsza widoczność nagrania oraz zdjęć.

Kamery inspekcyjne dostępne są w ofercie Pascal s.c.