Jakie zastosowanie ma akumulator nimh?

Nowoczesny akumulator nimh ma bardzo wiele zalet, dlatego też może pochwalić się szerokim zastosowaniem. Olbrzymia popularność w dużej mierze wynika oczywiście z tego, że ogniwa w akumulatorach zaprojektowane zostały w taki sposób, aby jak najbardziej zminimalizować tzw. efekt samorozładowania.

Szerokie i różnorodne zastosowanie

Akumulator ni-mh wykorzystywany jest przede wszystkim w urządzeniach, które zużywają stosunkowo niewiele energii. Mowa tutaj między innymi o pilotach, latarkach, budzikach i zwykłych zegarkach ściennych. Z racji tego, że nowoczesne akumulatory nimh są w stanie wytrzymać nawet 1800 ładowań, to bez problemu sprawdzą się tam, gdzie eksploatacja baterii jest bardzo duża.

Ogniwa nimh od wielu lat wykorzystywane są między innymi w lampach choinkowych, gdzie jak powszechnie wiadomo w tym samym czasie może być zasilanych nawet 300 lampek. Z praktycznego punktu widzenia Akumulator nimh doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wymiana baterii jest bardzo częsta i to nie tylko ze względu na bardzo duże zużycie energii.

Gdzie wykorzystuje się akumulatory nimh?

Niezawodne akumulatory nimh doskonale sprawdzą się w różnorodnych zabawkach dla dzieci, a w szczególności w zabawkach sterowanych zdalnie. Niklowo wodorowe akumulatory wykorzystywane są na szeroką skalę w szczoteczkach elektrycznych i bezprzewodowych elektronarzędziach.

Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, że technologia stosowana w akumulatorach nimh coraz częściej wykorzystywana jest w wymagającej branży motoryzacyjnej, co oczywiście jest najlepszym potwierdzeniem ich niezawodności. Akumulator nimh odgrywa ważną rolę na przykład w coraz popularniejszych samochodach hybrydowych. Jest to najlepsza alternatywa dla konkurencyjnych akumulatorów Li-Ion, które niestety nie radzą sobie tak często z wielokrotnym ładowaniem i rozładowywaniem.

Jeszcze kilka lat temu jedyną barierą była oczywiście wysoka cena, ale na szczęście w dzisiejszych czasach z dobrodziejstwa ogniw nimh może skorzystać praktycznie każdy.