Dlaczego rekomendowane jest ogrzewanie domu ekogroszkiem?

Warto mieć świadomość, że podczas podejmowania decyzji o wyborze materiału opałowego z roku na rok coraz większa liczba osób decyduje się na ekogroszek hurt. Nie wszyscy jednak wiedzą jakie są najbardziej istotne cechy tego rodzaju węgla. Jak obecnie kształtują się ceny koksu opałowego?

Ceny koksu opałowego zachęcają do zakupu

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiany ekogroszek zaliczany jest do wysokokalorycznych paliw. Godny uwagi jest fakt, że jego wartość opałowa wynosi przynajmniej 24 MJ/kg. Z kolei najwyższej jakości ekogroszek hurt może charakteryzować się kalorycznością dochodzącą do 28 MJ/kg.

Warto mieć świadomość, że w porównaniu do innych typów opałów wspomniane wartości są stosunkowo wysokie. Nie wszyscy wiedzą, ze tona omawianego ekogroszku wystarczy na zdecydowanie więcej niż tona innego węgla kamiennego cechującego się słabszymi parametrami.

Dlaczego warto zaopatrywać się w ekogroszek workowany?

Renomowany producent ekogroszku sprzedaje materiał opałowy, który jest pakowany w specjalne worki foliowe wyposażone dodatkowo w system mikrowentylacji. Warto mieć świadomość, że opakowanie tego rodzaju będzie w stanie zagwarantować minimalny dostęp powietrza, co skutecznie ochroni materiał opałowy przed ewentualnym zawilgoceniem.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że ekogroszek składowany luzem będzie stopniowo tracił swoją kaloryczność. Ponadto kupując omawiany rodzaj węgla w takiej formie klient nie będzie miał praktycznie żadnych gwarancji, że skład będzie zgodny z tym, co deklaruje producent ekogroszku.

Ekogroszek jest bezpieczny dla instalacji grzewczej

Należy mieć świadomość, że bardzo często wymienianym atutem ekogroszku jest fakt, że pozwala na uniknięcie domownikom stosunkowo drogich napraw. Jest to możliwe dzięki temu, że omawiany materiał opałowy zawiera w swoim składzie bardzo małe ilości siarki.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wspomniana siarka jest odpowiedzialna zarówno za przykry zapach, jak i przyczynia się do powstania kwaśnych deszczy. Godny uwagi jest także fakt, że może osadzać się na różnego rodzaju przewodach, W ten sposób doprowadza do korozji. Z kolei bezpieczeństwo będzie gwarantować zawartość siarki nieprzekraczająca 0,6%.