Czym jest koks?

Poznaniacy, którzy muszą zaopatrywać się w węgiel do ogrzewania swoich pomieszczeń mieszkalnych nie zawsze wiosną czy latem o owym zaopatrzeniu myślą. Mają wtedy zupełnie co innego na głowie i nie zastanawiają się w ogóle, że za oferowany węgiel Poznań ceny ma wiosną mniejsze aniżeli późną jesienią czy zimą.

Nie tylko węgiel

Sprawdzone składy węglowe, w Poznaniu oferują nie tylko popularny węgiel ale także ekogroszek i koks, produkty powstałe z węgla. Węgiel w workach Poznań proponuje w cenach wyższych tak samo jak koks w workach niż węgiel lub koks sprzedawany luzem. Ceny za tego rodzaju opał grzewczy kształtują się w granicach 890 do 1000 złotych za tonę. Kupując węgiel należy też zawsze zwrócić uwagę, że lepszy jest polski węgiel aniżeli ten sprowadzany z zagranicy. Ponadto kupując polski produkt, wspiera się polską produkcję.

Koks produkt z węgla

Koks jest materiałem opałowym, który otrzymuje się bezpośrednio z węgla. Poprzez określone procesy wypalania w specjalnych piecach uzyskuje się koks. Materiał ten jest o wiele czystszym paliwem grzewczym niż węgiel. Z tego też powodu za węgiel poznań ceny oferuje niższe aniżeli za produkt, wyselekcjonowany z węgla. Zarówno węgiel w workach Poznań oferuje w niższych cenach od koksu jak i węgiel sprzedawany luzem. Koks nie zawiera szkodliwych substancji ale posiada w sobie około 90 procent pierwiastka węgla, przez co jest to paliwo o bardzo dużej wydajności grzewczej a przy tym bardziej ekologiczne niż sam węgiel.

Mało siarki i jeszcze mniej popiołu

Dzisiaj koks jest bardziej popularny od węgla. Dzieje się tak dlatego, że jest to paliwo emitujące mniej siarki do środowiska i zawierające znacznie mniej popiołu aniżeli zwykły węgiel. Ceny koksu są, co prawda wyższe, ale ta różnica jest opłacalna. Palenie koksem jest ekologiczne.

Zalety koksu

Koks jest nie tylko ekologiczny ale także spala się go mniej, przez co jest to paliwo ekonomiczne. Koks pali się wolno i przez długi czas utrzymuje wysoką temperaturę. jest to więc bardzo opłacalne paliwo grzewcze, które powstaje ze zwykłego węgla kamiennego. Koks żarzy się od dołu i przez to nie wymaga ciągłego dokładania go do pieca czy piecyka. Z powodu swoich zalet koks w workach czy też luzem jest dzisiaj bardzo często wykorzystywanym materiałem grzewczym.