Zalety posadzek z żywicy poliuretanowej

Posadzki z żywicy poliuretanowej zyskują sobie na popularności. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ mają wiele zalet, a z tego wynika szerokie zastosowanie. Nie bez znaczenia jest to, że można je kłaść w miejscach o bardzo różnorodnym przeznaczeniu, zwłaszcza gospodarczym.

Podłogi z żywicy poliuretanowej i ich właściwości

Jednym z atutów posadzek poliuretanowych jest to, że można je kłaść w miejscach o dość różnym przeznaczeniu. Plus jest też taki, że mogą to być zarówno pomieszczenia, jak i obszary zewnętrzne jak tarasy czy inne podobne.

Nawierzchnia z żywicy poliuretanowej dobrze kryje wszelkie niedoskonałości podłoża. Nierówności, rysy czy pęknięcia, odpowiednio zaimpregnowane, nie stanowią problemu. Elastyczność tego tworzywa jest przy tym bardzo ważną właściwością.

Podłogi z żywicy poliuretanowej i ich zastosowanie

Jak wspomniano wcześniej, jest to materiał uniwersalny. Żywica poliuretanowa może stanowić posadzkę w miejscach o różnym przeznaczeniu. Są to szczególnie obiekty gospodarcze, użytkowe, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć jej w gospodarstwie domowym.

Podłogi z żywicy poliuretanowej świetnie sprawdzą się tam, gdzie podłogi są intensywnie użytkowane, a przy tym narażone na działanie czynników mechanicznych czy chemicznych. Stąd garaże, magazyny, różnego rodzaju pomieszczenia gospodarcze, obiekty przemysłowe to te, gdzie taka nawierzchnia sprawdzi się idealnie.

Podłogi z żywicy poliuretanowej i ich zalety

Wszechstronne zastosowanie żywicy poliuretanowej wynika z jej licznych właściwości. Przede wszystkim jest to materiał o dużej trwałości, odporny na działanie rozmaitych czynników, w tym takich, na które inne podłoża nie byłyby odporne.

Żywica poliuretanowa to materiał o dużej odporności zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i chemiczne. Daje się łatwo utrzymać w czystości. Jest przy tym elastyczna. Może być użyta jako nawierzchnia antypoślizgowa po dodaniu piasku kwarcowego. Warunki atmosferyczne, jak deszcz i promienie słoneczne, nie stanowią dla niej większego zagrożenia.