żurawie słupowe

Na co zwrócić uwagę wybierając żurawie słupowe?

Nowoczesne żurawie słupowe to wolnostojące urządzenia, które zaprojektowane są głównie do montażu bezpośrednio na posadzce hali. Wolnostojące żurawie wykorzystywane są przede wszystkim do podnoszenia, transportowania i obrotu różnorodnych ładunków (wokół osi słupa nośnego).

Jak wybrać najlepszy żuraw słupowy do magazynku?

Żurawie przemysłowe dostępne są w wielu wersjach, dlatego też wybranie najlepszego modelu jest dość trudnym zadaniem. Coraz więcej firm oferuje zaawansowane żurawie, które przeznaczone są do skomplikowanych prac w dość trudnych i nietypowych warunkach. Tradycyjne modele wykorzystywane są głównie w procesach produkcyjnych i montażowych.

W pierwszej kolejności należy oczywiście odpowiedzieć sobie na pytanie – do czego wykorzystywany będzie nowy żuraw słupowy?. Oferta na rynku jest bardzo szeroka i różnorodna, dzięki czemu bez problemu będzie można dopasować poszczególne parametry techniczne do konkretnych potrzeb i wymagań.

Nowoczesne żurawie o elastycznym ramieniu

W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają niezawodne żurawie słupowe o elastycznym ramieniu. Jest to idealne rozwiązanie dla tych osób, które muszą podać ładunek w dość nietypowej i niewygodnej pozycji. Tradycyjne ramieę położone jest oczywiście na określonej wysokości, a co najważniejsze posiada ono jedynie określony kąt obrotu. Znacznie większą swobodę oferują modele z elastycznym ramieniem.

Godne polecenia są przede wszystkim żurawie o modułowej konstrukcji, które w razie potrzeby będzie można szybko rozbudować. Nowoczesne żurawie słupowe z elastycznym ramieniem wykorzystywane są między innymi przy transporcie samochodów, czy też na platformach wiertniczych. Opisywane żurawie spotkać można także na statkach.

Na co zwrócić uwagę?

Żurawie słupowe powinny zapewnić komfortową i bezpieczną pracę. Bardzo ważną rolę odgrywa także wydajność i pełna kontrola. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, aby zwrócić uwagę także na wciągniki i niezawodny mechanizm jezdny.

Oryginalne żurawie słupowe mogą być wyposażone nie tylko w elektryczny wciągnik łańcuchowy, ale również w tradycyjne wciągniki linowe. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto wybrać modele, w których można ustawić prędkość wciągania i opuszczania. Zdecydowana większość konstrukcji napędu elektrycznego oparta jest w całości na klatkowych silnikach zmienno-biegunowych.

Żurawie słupowe dostępne są w ofercie Cecho