Jak wykorzystać potencjał druku sublimacyjnego na tkaninach?

Trudno wyobrazić sobie bardziej powszechne od odzieży narzędzie reklamy. Każdy ma na sobie koszulkę, spodnie, bluzkę lub kurtkę, na której – za pomocą technologii sublimacji – można nałożyć wybrany wzór. Co więcej, może mieć on bardzo zróżnicowane zastosowanie.

Reklama dźwignią handlu

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań reklamowych jest druk sublimacyjny na tkaninach. Dzięki prostej metodzie druku termotransferowego można je pokryć praktycznie dowolnymi motywami graficznymi, począwszy od tych dobrze znanych, a skończywszy na tych, które dopiero „przebijają się” na rynku. Atutem reklamowego druku sublimacyjnego na ubraniach jest to, że przy zastosowaniu odpowiednich technologii, jest on niezwykle wyrazisty. Dzięki temu można w łatwy sposób zareklamować swoją markę i dotrzeć z tą reklamą do szerokiego grona odbiorców.

Portrety i inne, rodzinne pamiątki

Co ważne, sublimacja na koszulkach nie ogranicza się wyłącznie do druku reklamowego. Za jej pomocą można w łatwy sposób uwiecznić na swej koszulce podobiznę bliskiej osoby lub wydarzenia, które zostało utrwalone na zdjęciu. Technologia przedrukowania takiej grafiki jest dość prosta, gdyż wystarczy wykonać reprint zdjęcia bezpośrednio na powierzchni papieru transferowego. Następnym krokiem jest sprasowanie i podgrzanie obydwu płaszczyzn, by barwnik mógł – za pomocą zjawiska sublimacji – osadzić się wewnątrz struktury tkaniny. Jeśli tkanina ta ma określone parametry, to sublimacja na koszulkach będzie bardzo wyrazista i bogata w naturalne barwy.

Zdjęcia, obok których nie można przejść obojętnie

Warto też dodać, że Druk sublimacyjny na tkaninach może być wykorzystany do różnych celów. W ten sposób można przedrukowywać np, swoje ulubione pejzaże, a następnie nanosić je na powierzchnie koszulek. Aby uzyskany efekt był jak najdokładniejszy, konieczne jest wykorzystanie do tego celu białej i zawierającej poliester tkaniny. Dzięki temu paleta nadrukowanych barw będzie zbliżona do oryginału.

Podsumowując, potencjał nadruku sublimacyjnego na tkaninach jest wręcz ogromny. Można w ten sposób nadrukować wszystko, począwszy od reklam, aż po ulubione zdjęcia z wakacji. Tak zadrukowana odzież będzie z pewnością oryginalnym sposobem wyróżnienia się w tłumie.