Do czego służy folia polietylenowa?

W budownictwie stosuje się szereg najróżniejszych materiałów, a jednym z nich jest folia polietylenowa producent, która powstaje z polietylenu, będącego polimerem etenu. Jego charakterystyczną cechą jest duża gęstość. Folię polietylenową można również uzyskać w procesie recyklingu.

Jakie właściwości ma Folia polietylenowa producent?

Na wstępie należy zaznaczyć, że ogromną zaletą folii polietylenowej jest jest niewygórowana cena, natomiast jej zalety są bardzo wymierne, np. jest odporna na wilgoć, chemię i niską temperaturę. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że jest bardzo elastyczna i cienka, a mimo to wykazuje dużą odporność na działanie licznych czynników mechanicznych. Do tego nie wydziela żadnego zapachu i nie posiada substancji toksycznych, co jest niezwykle istotne, ponieważ folii polietylenowej używa się w budownictwie i przy remontach, więc jest obecna w domu przez cały czas.

Zastosowanie folii polietylenowej

Jak już zostało wspomniane folia polietylenowa znajduje zastosowanie w budownictwie, ale to nie jedyna branża, w której ten materiał jest używany. Można ją znaleźć także w przemyśle odzieżowym, a nawet spożywczym. Natomiast w budownictwie wykorzystuje się ją do:
– izolacji posadzek, podłóg i wylewek,
– izolacji poziomej fundamentów,
– zabezpiecza izolacje termiczne i akustyczne podłóg,
– zabezpiecza dach, okna i drzwi przy pracach wykończeniowych.

Jakie są rodzaje folii polietylenowej?

Obecnie na rynku znajdują się trzy rodzaje folii PE, które różnią się między sobą gęstością:
– folia HDPE – jest bardzo wytrzymała i odporna na uszkodzenia mechaniczne, znajduje zastosowanie tam, gdzie konieczne jest zabezpieczenie przed działaniem chemii lub wody,
– folia LDPE – bardzo elastyczne, ale o niskiej gęstości, jest przezroczysta i bezwonna. Najczęściej występuje jako stretch lub folia termozgrzewalna,
– folia MDPE – to produkt pośredni między wymienionymi wyżej foliami polietylenowymi, łączy w sobie wszystkie cechy folii HDPE i LDPE.

Każdy z opisanych produktów ma swoje zastosowanie, dlatego przed zakupem folii, należy sprawdzić jej grubość, gęstość, ale także atesty.