Wszystko o trawersach

Trawersy są powszechnie stosowane w przemyśle. Są to urządzenia, które wykorzystuje się do transportu ciężkich i nieporęcznych towarów w pionie. Za pomocą trawersów przenosi się takie przedmioty, które nie nadają się do przenoszenia za pomocą zwykłych zawiesi linowych.

Zastosowanie trawersów

Trawersy stosuje się tam, gdzie niezbędny jest element, który pośredniczy między dźwignicą a ładunkiem. Dobrze dobrane trawersy umożliwiają szybki i bezpieczny transport ładunku, który ma duży ciężar i nietypowy wymiar. Są wykorzystywane wszędzie tam, gdzie element przeznaczony do transportu wymaga kilku punktów podwieszenia, o rozstawie, który uniemożliwia zastosowanie zawiesi wielocięgnowych.

Rodzaje trawersów

Na rynku najbardziej popularne są trawersy belkowe. Są wszechstronne, a ich konstrukcja opiera się na belce prostej, która ma różną liczbę i rozmieszczenie punktów służących do podwieszenia ładunków. Mogą mieć także stałe albo zmienne rozstawienie haków. Pozwalają na bezpieczne podnoszenie ładunków, które mają różne układy punktów podwieszenia.Kolejnym rodzajem trawersów są te specjalne, które są przystosowane do transportu ładunków o specyficznych wymiarach. Pozbawione są one punktów podwieszenia i muszą być transportowane w jakiejś szczególnej pozycji. Za pomocą trawersów specjalnych transportuje się podkłady kolejowe, elementy konstrukcyjne, rolki, blachy lub kadzie. Są to trawersy rozporowe, obrotowe, widłowe do palet, a także do wózków widłowych.Trawersy przyssawkowe ułatwiają natomiast transportowanie elementów płaskich. Posiadają one szereg zabezpieczeń świetlnych, akustycznych i elektrycznych.

Inne typy trawersów

Urządzenia te mogą być wykonywane w różnych innych wersjach. Mogą mieć możliwość regulacji rozstawu, a także specjalnie przeznaczone do wózków widłowych, oraz wiele innych. Wybrane modele są wyposażone w dodatkowe akcesoria, które zwiększają komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Producenci, na specjalne życzenie kupującego, mogą stworzyć trawersy o nietypowej długości, parametrach czy udźwigu. Dają oni również gwarancje bezpieczeństwa, że zamówiony towar dotrze bezpiecznie na miejsce docelowe i nie będzie problemów z przetransportowaniem z miejsca na miejsce.

Trawersy dostępne są w ofercie Cecho.