Uniwersalność akumulatorów Ni-MH

Akumulatory niklowo-wodorowe od wielu lat cieszą się dużą popularnością w codziennym użytkowaniu. Na tle innych typów akumulatorów wyróżniają się trwałością, odpornością na przeciążenia oraz głębokie rozładowanie, a także bezpieczeństwem. Można je stosować zamiast tradycyjnych baterii praktycznie w każdym urządzeniu.

Dlaczego warto korzystać z akumulatorów?

Niektóre urządzania są przystosowane jedynie do zasilania poprzez specjalne akumulatory, które zazwyczaj są do nich dołączane. Jednak zdecydowana większość przedmiotów wymaga stosowania tradycyjnych baterii.

Jednorazowe baterie warto wymienić na odpowiednie akumulatory zarówno ze względów ekonomicznych, jak i ekologicznych. Każdy akumulator MiMH można regularnie ładować, dzięki czemu nadaje się do użytkownika przez wiele lat.

Akumulator nimh – wygoda i uniwersalność

Akumulatory niklowo-jonowe posiadają napięcie 1,2V, natomiast można je bez problemu łączyć szeregowo, co pozwala na ich dowolne dopasowanie. Co równie ważne, są one dostępne w kształtach odpowiadających tradycyjnym baterii, więc można ich wygodnie używać w wielu urządzeniach.

W przeciągu ostatnich lat wiele wad akumulatorów NiMH zostało zredukowanych lub wyeliminowanych. Obecnie wyróżniają się one długą żywotnością oraz mniejszym efektem pamięci. W celu zachowania ich najlepszej wydajności warto pamiętać o rozładowywaniu akumulatorów lub wykorzystywaniu specjalnych ładowarek z funkcją rozładowywania.

Zastosowanie akumulatora NiMH

Akumulatory NiMH mogą być przede wszystkim powszechnie stosowane w większości urządzeń codziennego użytku. Świetnie sprawdzają się jako źródło zasilania budzików, zegarów ściennych, elektrycznych szczoteczek do zębów oraz wszelkiego rodzaju zabawek.

Dzięki temu, że akumulatory niklowo-wodorowe są całkowicie bezpieczne zarówno w stosowaniu, jak i transportowaniu, a także wykazują się dużą trwałością używa się ich również do zasilania niektórych sprzętów medycznych, elektronarzędzi, urządzeń alarmowych oraz przyrządów służących do wykonywania pomiarów.