Remont po taniości – tylko z pożyczonymi narzędziami

Planujesz remont domu lub mieszkania? Nie musisz wydawać pieniędzy na niezbędny sprzęt – wypożyczenie go pozwoli znacznie ograniczyć koszty zaplanowanych prac.

Wypożyczyć możesz dziś niemal wszystko – od zwykłych narzędzi, takich jak wiertarka czy drabina, aż po specjalistyczny sprzęt remontowy, dedykowany poszczególnym pracom (np. narzędzia do tapetowania). W ofercie niektórych firm znajdziesz nawet większe akcesoria budowlane: pompy, betoniarki, spawarki czy agregaty. Poszczególne kategorie przypisane są różnym pracom remontowym, co znacznie ułatwia znalezienie potrzebnego sprzętu.

Główną zaletą takiego rozwiązania jest szybki czas realizacji – wszelkie potrzebne narzędzia możesz wypożyczyć od ręki, co pozwala znacznie oszczędzić czas, jaki musiałbyś poświęcić na szukanie dobrej jakości sprzętu. Co więcej, oferta dostępna jest najczęściej na stronie firmy wynajmującej, co z kolei pozwala na dokładne zapoznanie się z nią przed decyzją o wypożyczeniu. Niekwestionowanym plusem jest oczywiście wspomniana już na wstępie oszczędność: za wynajem sprzętu zapłacisz o wiele mniej, niż w przypadku konieczności kupna poszczególnych elementów. Jest to szczególnie istotne przy akcesoriach generujących duże koszty. Dodatkowym atutem korzystania z wypożyczalni sprzętu jest mniejsza awaryjność – firmy oferujące wynajem dbają o dobry stan techniczny, renowację i stałą wymianę posiadanych urządzeń, co daje gwarancję ich działania. W razie ewentualnej awarii możesz zgłosić się do serwisu wypożyczalni w celu jej usunięcia.

Należy pamiętać, że opłacalność wynajmu sprzętu remontowego zależy od jego specyfiki – jeśli planujesz remont generalny, związany z długotrwałymi pracami, musisz przygotować się na większy wydatek, zgodny z czasem ich trwania. Jeśli jednak zakładasz jednorazowy remont, wypożyczenie narzędzi i akcesoriów jest dobrym rozwiązaniem. Podczas gdy za specjalistyczny sprzęt musiałbyś zapłacić ok. kilkuset złotych, jego wynajem to wydatek rzędu 100 zł na tydzień. Po zakończeniu prac wystarczy zwrócić wypożyczone przedmioty, nie martwiąc się o ich konserwację i miejsce na przechowywanie. Z pewnością jest to wygodne i o wiele tańsze rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę jeszcze przed szczegółowym rozplanowaniem prac remontowych.