Jak wygląda zakuwanie linek stalowych?

Zwykłe liny stalowe to liny ogólnego przeznaczenia. Wykorzystywane są w praktycznie każdej gałęzi przemysłu. Linki stalowe znajdują szerokie zastosowanie w maszynach budowlanych jako liny nośne odciągowe oraz przy urządzeniach transportowych jako liny do żurawi czy dźwigów.

Zakuwanie linek stalowych

Wiele osób zastanawia się, na czym polega zakuwanie linek stalowych. Warto najpierw zaznaczyć, że liny stalowe służą do mocowania ładunków, produkcji zawiesi bądź jako odciągi w konstrukcjach budowlanych.

Wszelkie zakuwani linek stalowych odbywa się przy zastosowaniu prasy hydraulicznej zgodnie z obecnymi normami PN-EN 13411-8. Warto zaznaczyć, że linki mogą być czarne, ocynkowane, nierdzewne, z rdzeniem stalowym, a także syntetycznym.

Co jest wykorzystywane do zakuwania linek stalowych?

Do zakucia linek stalowych stosowane są zaciski stalowe, aluminiowe, miedziane, nierdzewne, cylindryczne FW, a także stożkowe FV. Ponadto zakucie linek stalowych to gwarancja ich trwałości. Dzięki temu możliwe jest tworzenie zawiesi.

Firmy do zakuwania linek stalowych wykorzystują własne materiały bądź powierzone przez klientów. Do wszystkich lin powinny być dostarczone certyfikaty. Wszelkie liny stalowe produkowane są zgodnie z europejskimi standardami. Ponadto odpowiadają stosownym normom technicznym.

Zakuwanie lin stalowych

Warto zaznaczyć, że linki stalowe oferowane przez renomowany firmy przygotowywane są do wysyłki dokładnie według wskazań zamówienia. Będzie się to tyczyło nie tylko ilości oraz długości odcinków, ale także sposobu pakowania. Na życzenie klientów dostarczane są liny zakończone zamkiem linowym, z oczkową zalaną na linie bądź głowicą widlastą. Nieco inaczej sytuacja będzie wyglądać w przypadku zakuwania materiału powierzonego przez klientów, bowiem nie można wtedy wystawić na nie stosownego certyfikatu.

Należy zaznaczyć, że pośród odbiorców z branży dźwigowej bardzo popularne będzie jednostronne zakucie lin ze śrubą oczkową przy zastosowaniu Z-złączki. Wiele firm na życzenie klientów dostarcza zamówiony towar bezpośrednio na miejsce montażu, na przykład na plac budowy. Jeśli mowa o linach wysyłanych poza granice naszego kraju, to dostarczane są one w terminie według wskazań danej firmy spedycyjnej. Zakuwanie linek stalowych najlepiej przeprowadzać u renomowanych firm.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Cecho.