Jak wykorzystać folie ochronne? Kilka niecodziennych zastosowań

Trudno dziś sobie wyobrazić świat bez folii ochronnych oraz innych materiałów powstających na bazie polietylenu. Jakie właściwości mają te materiały i co sprawia, że są tak często i chętnie wykorzystywane?

Folia polietylenowa – zalety

Folia polietylenowa ma wiele właściwości. Bardzo ważna jest jej odporność na czynniki chemiczne oraz wilgoć. Folia polietylenowa producent podkreśla, że dzięki tej zalecie folie często są wykorzystywane w budownictwie.

Producent folii ochronnych podkreśla, że jest to idealne zabezpieczenie podłóg. Izolacja przeciwwilgociowa jest niezbędna przy wylewaniu fundamentów, montażu stolarki okiennej czy dachu.

Folia polietylenowa producent podkreśla, że folie ochronne świetnie sprawdzają się również w warunkach domowych. Zawsze, gdy planowany jest remont lub przeprowadzka warto mieć pod ręką folię. Producent folii ochronnych poleca je do zabezpieczenia podłóg w czasie remontu czy ochrony mebli, szkła lub wrażliwego sprzętu AGD w czasie transportu.

Flizelina – co to jest i gdzie jest wykorzystywana?

Flizelina to materiał, który powstaje w wyniku sklejania w wysokiej temperaturze włókien syntetycznych. Flizelina producent podkreśla, że jest to materiał, który znalazł zastosowanie w wielu, bardzo różnorodnych branżach.

Flizelina świetnie sprawdza się jako wypełnienie tapicerskie. Wykorzystywana jest również jako usztywnienie żakietów oraz marynarek. Warto również wiedzieć, że jest ona również wykorzystywana do produkcji sprzętu ochronnego dla lekarzy. Sprawdza się w czasie walki ze smogiem czy w trudnych czasach epidemii. Flizelina producent podkreśla, że jest to materiał, który posiada certyfikaty bezpieczeństwa.

Flizelina jest również wykorzystana w ogrodnictwie. Znamy ją pod nazwą agrowłóknina. Producent folii ochronnych zaleca wykorzystać ją do ochrony roślin przez mrozem, a także przed chwastami. Agrowłóknina jest materiałem, który przepuszcza wodę, dzięki temu tworzy optymalne warunki do wzrostu roślin. Jednocześnie bardzo utrudnia przebicie się na powierzchnię chwastom.

Flizelina również jest materiałem, który wykorzystywany jest w budownictwie. Pozwala zamaskować pęknięcia i nierówności ścian, dużą jej zaleta jest to, że można ja również malować, dzięki temu ściany przy minimalnym nakładzie pracy stają się równe i estetyczne.