Wytrzymałe i lekkie palety h1

Magazynowanie i transport różnego rodzaju produktów wymaga elastycznych i wygodnych rozwiązań, które zapewnią bezpieczeństwo obsłudze, odpowiednie warunki przechowywanym produktom oraz będą generować oszczędności dla inwestorów i producentów. Dlatego powstała paleta h1.

Lekkie i higieniczne rozwiązanie

Palety h1 to nośniki, które zostały wyprodukowane z mocnego i wytrzymałego tworzywa sztucznego. Jest ono całkowicie neutralne, więc idealnie nadaje się do magazynowania produktów spożywczych. Dodatkowo materiał nie absorbuje wilgoci, a dzięki temu na palecie nie ma warunków sprzyjających rozwojowi pleśni czy grzybów. Gładkie i ażurowe ścianki zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, co jest bardzo istotne dla takich świeżych produktów jak mięso, warzywa czy owoce. Łatwo je również utrzymać w czystości i szybko schną. Dodatkowym walorem jest waga. Tworzywo jest mocne, ale zarazem lekkie, więc paleta h1 z łatwością może być obsługiwana także przez kobietę.

Paleta h1 wymiary całkiem standardowe

Wymiary każdej palety to kluczowa właściwość, która ma niebagatelne znaczenie dla całych procesów logistycznych. Palety h1 o standardowych wymiarach bez problemu współgrają z innymi nośnikami o znormalizowanych wymiarach. Są również kompatybilne z wszystkimi wózkami widłowymi. Paleta h1 wymiary ma dostosowane do norm europejskich, co czyni z nich najbardziej uniwersalne nośniki w transporcie międzynarodowym. Najbardziej popularnym wymiarem jest oczywiście 1200 x 800 mm, co odpowiada przede wszystkim europalecie. Są one także dostępne w innych standardowych parametrach, aby jeszcze bardziej sprostać wymogom logistycznym na świecie.

Ukłon w stronę branży spożywczej

Nie da się ukryć, że palety h1 to szczególnie dobre rozwiązanie dla branży spożywczej. Korzystają z nich również branże mięsne oraz rolnicy, którzy tego rodzaju palety wykorzystują przede wszystkim do transportu świeżych warzyw i owoców, które trzeba przyznać, mają szczególne wymagania.

Trzeba także przyznać, że to nośniki, które generują oszczędności. Materiał jest bardzo odporny na mechaniczne uszkodzenia, co sprawia, że służą one znacznie dłużej od tradycyjnych palet, a co ważne, nie wymagają również konserwacji czy napraw. Ich żywotność jest znacznie dłuższa niż drewnianych. Nie trzeba więc myśleć o wymianie na nowy i kosztowny model.