Przydatne pojemniki

Gitterbox to najbardziej popularne pojemniki metalowe. Są one bardzo często używane na liniach produkcyjnych, w magazynach i transporcie. Wykorzystuje się je do składowania różnego rodzaju detali. Gitterbox plastik i gitterbox transport znane są w całej Europie. Zainteresowani bardzo cenią te kosze i używają ich w przeróżnych gałęziach przemysłu i produkcji.

Potoczna nazwa skrzynio palety

Gitterboxy to potocznie skrzynio palety, wykorzystuje się je głównie w branży budowlanej, elektrycznej i stalowej. Są to kosze wykonane bardzo solidnie i starannie a ponadto wygoda z ich korzystania jest bardzo duża. Tego rodzaju skrzyniami można idealnie manipulować w paletowych regałach, ustawiać je kolejno na sobie aż do pięciu poziomów oraz manewrować bardzo dobrze po magazynowej czy transportowej powierzchni.

Zastosowanie

Bardzo popularne są również gitterbox plastik, wykonane skrzynie z mocnego i trwałego plastiku oraz gitterbox transport, wykorzystywane głównie w transporcie. Ponadto gitterboxy czy to plastic czy transport czy też zwykłe mają ogromne zastosowanie jeśli chodzi o przechowywanie bardzo niewymiarowych i równie ciężkich przedmiotów. Z tego też powodu najczęściej wykorzystuje się je w przemyśle motoryzacyjnym przy produkcji części samochodowych. Gitterboxy wykorzystywane są także do składowania wszelkiego rodzaju odpadów powstałych w czasie produkcji.

Jak są wykonane?

Metalowe skrzynie są wykonane bardzo solidnie, większość z nich zrobiona jest z ocynkowanego drutu i dlatego można je doskonale wykorzystywać do ustawiania na zewnątrz jak i wewnątrz. Są to kosze bardzo odporne na różnego rodzaju warunki atmosferyczne. Przeznaczone do magazynowania towarów ciężkich, nietypowych i niestandardowych. Gitterboxy są jednak bardzo cenione i znane i wykorzystywane w całej Europie.

Wszystkie te kosze metalowe mają specjalne oznaczenia EPAL i po określonych znakach można określić producenta skrzyń, datę produkcji i fakt, czy są to oryginalne gitterboxy. Pojemniki mają ustandaryzowane wymiary, przez co doskonale współpracują logistycznie z innymi pojemnikami. Nadają się więc doskonale do transportu czy magazynowania. Dzięki nim można konkretnie zagospodarować przestrzeń magazynową czy transportową. Gitterboxy są bardzo chętnie wykorzystywane, popularne i ogólnie znane w przemyśle.