Pojemniki IBC – wyjątkowe rozwiązania logistyczne

Rozwijająca się gospodarka, a wraz z nią logistyka, potrzebują skutecznych i ekonomicznych rozwiązań, które usprawnią każdy najmniejszy etap całego procesu produkcji oraz transportu artykułów różnego przeznaczenia, które służą nam wszystkim. Wszystko to również musi odbywać się w trosce o nasze środowisko naturalne.

Pojemniki IBC

Transport cieczy i substancji półpłynnych wymaga szczególnych rozwiązań i zabezpieczeń, ponieważ często są to płyny, które nieodpowiednio zabezpieczone, mogą poczynić duże szkody również w środowisku naturalnym. Pojemniki plastikowe 1000l to praktyczne paletopojemniki, w których odbywa się bezpieczne i ergonomiczne magazynowanie i transportowanie tego typu substancji. W zależności od rodzaju spełniają wymogi różnorodnych zastosowań. Mogą więc być stosowane w bardzo wielu branżach: spożywczych, farmaceutycznych, kosmetycznych, chemicznych czy motoryzacyjnych. Wysokiej jakości pojemnik plastikowy 1000l wykonany z polietylenu o dużej gęstości z powodzeniem może przechowywać nawet ciecze szczególnie niebezpieczne jak kwasy, zasady czy alkohole.

Proste i wygodne w obsłudze

Pojemniki IBC zapewniają odpowiednie zabezpieczenie substancji przed wydostaniem się na zewnątrz czy jej uszkodzeniem. Półprzezroczysty materiał pozwala również systematycznie monitorować stan i poziom cieczy. Można je łatwo i szybko napełnić oraz opróżnić dzięki zastosowaniu nowoczesnych zaworów 2 lub 3 calowych oraz szerokiego wlewu. Dodatkowo każdy wzmocniony jest trwałą i galwanizowaną, metalową siatką, która chroni i amortyzuje pojemnik plastikowy 1000l w czasie transportu oraz przeładunku.

Ekonomiczne magazynowanie

Pojemniki plastikowe 1000l wyposażone są od spodu w paletę plastikową, metalową lub drewnianą. Dzięki temu w łatwy sposób można ustawiać je przy pomocy wózka widłowego oraz składować jedna na drugiej. Jest to zdecydowane ulepszenie w warunkach transportowych i magazynowych, ponieważ pozwala to na zdecydowaną oszczędność miejsca i przestrzeni. To przekłada się także na realne oszczędności – w transporcie zmieścimy znacznie więcej towaru niż przy innych rozwiązaniach. W ten sposób oszczędzamy czas i pieniądze. Dlatego z pojemnikami ibc logistyka jest znacznie sprawniejsza i skuteczniejsza.