Palety na wymiar – wedle potrzeb określonej branży

Paleta euro to popularna platforma służąca magazynowaniu i przenoszeniu różnego rodzaju ładunków. Dzięki niej możliwe jest przetransportowanie dużej ilości nawet bardzo problematycznych produktów. W zależności od towaru mogą się one nieznacznie różnić, a paleta może posiadać nie tylko inne wymiary, ale również cechy.

Producent palet – gwarancja standardowych wymiarów i jakości

Najczęstszym materiałem do produkcji palet jest drewno. Niestety, drewniane palety są nie tylko cięższe, ale także wymagają regularnych przeglądów i konserwacji. Absorbują również wilgoć i ich waga może nieznacznie się zmieniać. Dlatego alternatywą dla nich są palety euro plastikowe. Tworzywo sztuczne, z którego zostały wykonane, odznacza się bardzo wysoką wytrzymałością i odpornością na różnorodne czynniki. Takie palety są również znacznie lżejsze.

Producent palet wytwarza te popularne nośniki o standardowych i znormalizowanych wymiarach. Dzięki temu są one stosowane z takim samym powodzeniem jak drewniane, a także posiadają wiele cech, które jeszcze lepiej wpływają na ich użytkowanie w procesach logistycznych. Są łatwe w obsłudze, nie absorbują wilgoci, a także są neutralne dla żywności. W zależności od potrzeb danej branży mogą one posiadać wymiary standardowej palety euro lub inne, adekwatne do potrzeb każdego klienta.

Palety na wymiar – adekwatnie do potrzeb

Dzięki gwarancji producenta palet powstają wysokiej jakości bezpieczne i higieniczne nośniki wykorzystywane do magazynowania i przeładunków. Palety na wymiar wytwarza się ściśle do potrzeb każdego inwestora. Mogą więc różnić się pod względem wymiarów nie tylko szerokością, ale także wysokością. Jeśli zajedzie taka potrzeba, to palety euro plastikowe wytwarzane na wymiar mogą także odznaczać się nieco innymi cechami.

Przy produkcji palet na wymiar można także zastosować takie rozwiązania jak płozy lub nogi. Mogą także różnić się typem podstawy, która może być perforowana lub jednolita. Takie cechy mają znaczenie na przykład w przypadku magazynowania produktów świeżych, w tym warzyw i owoców. Dzięki temu można z powodzeniem używać ich w rolnictwie, branży spożywczej oraz wielu innych.