Jakie opakowanie wybrać do przewozu cieczy?

Przewożenie i składowanie produktów płynnych może być szczególnie wymagające, dlatego też do tego celu coraz częściej wykorzystuje się specjalistyczne paletopojemniki IBC, które pozwalają doskonale zagospodarować przestrzeń. Dowiedz się jakie opakowania są najlepsze do przewozu cieczy!

Jak nie transportować cieczy?

Niestety w użyciu wciąż znajduje się wiele przestarzałych opakowań, które niekoniecznie nadają się do przewozu cieczy, szczególnie produktów spożywczych. Do tego rodzaju opakowań zaliczają się duże metalowe beczki, które wyjątkowo trudno jest utrzymać w czystości. Niewykonalne jest również staranne czyszczenie paletopojemników w formie zbiorników z klatkami na paletach. Takie opakowania trudno starannie zdezynfekować, przez co istnieje ryzyko, że w nich wnętrzu pozostaną mikroorganizmy i szkodliwe drobnoustroje. Jest to niedopuszczalne szczególnie w przypadku przemysłu spożywczego, co oznacza, że takie opakowania coraz częściej zastępowane są przez nowoczesne kontenery składane.

Najlepsze opakowania do przewozu cieczy

Składany paletopojemnik IBC to innowacyjne rozwiązanie, które cieszy się rosnącą popularnością. Tego rodzaju opakowania doskonale sprawdzają się w branży spożywczej, a także w branży chemicznej, farmaceutycznej i kosmetycznej. Charakteryzujące opakowanie ibc wymiary pozwalają na przechowywanie znacznych ilości cieczy nawet do około 1000 litrów. Oczywiście pojemniki zostały zaprojektowane w taki sposób, aby można było bez przeszkód układać je jeden na drugim. Takie rozwiązanie pozwala w znacznym stopniu zaoszczędzić przestrzeń, co zdecydowanie usprawnia logistykę.

Zalety składanych kontenerów IBC

Nowoczesny paletopojemnik IBC z wysokiej jakości tworzywa sztucznego wykonany został z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu skutecznie chroni on przewożone towary. Wysoka jakość tworzywa sztucznego użytego do produkcji kontenera sprawia również, że może on wchodzić w kontakt z żywnością, która na wskutek tego nie traci swoich właściwości. Oczywiście specjalnie zaprojektowane pojemniki można złożyć, co pozwala zaoszczędzić aż 60% miejsca. Zapełnione pojemniki przed dostęp nieupoważnionych osób trzecich chronią specjalne plomby. Pozwala to również zabezpieczyć szczelność paletopojemnika.