Bezpieczne pakowanie paczki – najważniejsze zasady

Paczki wysyłamy bardzo chętnie. Wiąże się to oczywiście z tym, że obecnie usługa ta jest niedroga, a czas, w którym paczka podróżuje do adresata, znacznie się skrócił. Aby jednak wysłane rzeczy mogły dotrzeć na miejsce całe, konieczne jest odpowiednie ich zabezpieczenie. O jakich najważniejszych zasadach należy pamiętać podczas pakowania paczki?

Dobór odpowiedniego opakowania

Koniecznie trzeba wybrać odpowiednie opakowanie, w którym paczka pojedzie do nadawcy. Musi być ono dostosowane do tego, co znajdzie się w środku. W przypadku wysyłania rzeczy mało wrażliwych dobór opakowania jest łatwy. Żeby wysłać na przykład pojedynczą książkę, wystarczy Folia pęcherzykowa do owinięcia i odpowiedniego rozmiaru koperta. Kiedy jednak potrzebujemy wysłać większą przesyłkę albo sporo drobnych rzeczy, to sama folia bąbelkowa zdecydowanie nie wystarczy. Najlepiej sprawdzają się pudła kartonowe dopasowana wielkością do zawartości. W przypadku przesyłek o sporek wadze można też wybrać karton wykonany z grubszej, wzmacnianej tektury. Przesyłki o niestandardowych kształtach najlepiej jest owinąć kilkoma warstwami folii bąbelkowej i dodatkowo zabezpieczyć stretchem albo podobnym materiałem.

Właściwe zabezpieczenie rzeczy wewnątrz paczki?

Producent folii bąbelkowej wykonuje ją najczęściej w różnych grubościach. Dlaczego taka folia jest bardzo ważna? Konieczne jest zabezpieczenie przesyłki również wewnątrz. Jeżeli rzeczy w kartonie będą się swobodnie przemieszczać, to mogą się o siebie obijać i w konsekwencji zniszczyć. Aby temu zapobiec, w wolnych przestrzeniach powinna znaleźć się gruba folia pęcherzykowa w odpowiedniej ilości. Dodatkowo każdy przedmiot warto zabezpieczyć przed zniszczeniem z osobna. Najlepiej nadaje się do tego cienka folia bąbelkowa, którą również każdy producent folii bąbelkowej ma w swojej ofercie.

Dodatkowe zabezpieczenie paczki z zewnątrz

Paczki przewożone mogą być w różnych warunkach. Czasami narażone są na wilgoć, a w niektórych momentach również na deszcz (na przykład podczas wkładania ich do paczkomatu). Dlatego dobrym pomysłem jest zabezpieczenie przesyłki odpowiednio dobranym materiałem również z zewnątrz. Najlepiej sprawdza się do tego czarna folia stretch. Jest wystarczająco gruba i mocna, by nie uszkodzić się w transporcie.