Na co zwracać uwagę przy wyborze fotela?

Jeżeli praca przy komputerze ma być komfortowa, trzeba wyposażyć się w odpowiedni fotel. Najlepiej sprawdza się model obrotowy, z podłokietnikami, pełną regulacją, na stabilnej podstawie. Wystarczy odwiedzić sklep z fotelami w celu znalezienia dla siebie idealnego mebla, dopasowanego do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Co warto mieć na uwadze przy zakupie fotela biurowego?

Hurtownia krzeseł i foteli oferuje wiele modeli mebli, które idealnie nadają się do domowego zacisza, biura. Jest kilka istotnych kwestii, które wpływają na komfort i bezpieczeństwo użytkowania, dlatego warto mieć je na uwadze przy zakupie w celu znalezienia dla siebie idealnego wariantu. Istotne jest to, aby korzystanie z fotela nie sprawiało dyskomfortu, nie powodowało napięcia mięśni i dolegliwości bólowych kręgosłupa. Przy zakupie warto mieć na uwadze podstawę fotela, idealnie sprawdzają się modele obrotowe na kółkach, dopasowane do typu nawierzchni.

Należy także zwrócić uwagę, czy jest regulacja wysokości i można wygodnie położyć rękę na podłokietnikach. Mobilny fotel biurowy to rewelacyjne rozwiązanie, zawsze warto zwracać uwagę na kwestie ergonomii. Za najbardziej stabilne uznaje się fotele z podstawą pięcioramienną, zapewniają bezpieczeństwo użytkowania. Zmniejsza się ryzyko przewrócenia, co jest bardzo istotne. Im większa regulacja, tym lepiej, bo pozwala dopasować jak najlepiej mebel do swoich potrzeb i preferencji.

Jaki będzie idealny fotel biurowy?

Bardzo ważną kwestią w przypadku każdego fotela biurowego jest to, aby siedzisko miało odpowiedni spadek, było dobrze wyprofilowane. Powinno się sprawdzić, z czego zostało wykonane wypełnienie. Świetnie sprawdzają się modele z pianką wysokoelastyczną lub poliuretanową, która świetnie dopasowuje się do kształtu ciała i powraca do swojej pierwotnej postaci. Kolejną kwestią jest anatomiczne oparcie, które pozwala na przybranie prawidłowej pozycji. Istotne jest to, aby umożliwiało zachowanie anatomicznych krzywizn kręgosłupa, co przekłada się na komfort siedzenia.

Najlepiej sprawdzają się fotele z regulowanym kątem odchylenia oparcia, to samo dotyczy zagłówka. Nie może zabraknąć podłokietników, które odciążają ręce, co ma szczególne znaczenie przy pracy biurowej, gdy trzeba sporo pisać na klawiaturze. Przyda się również podnóżek, co stanowi kolejne udogodnienie. Można liczyć na lepsze krążenie krwi, co ma ogromne znaczenie w przypadku pracy siedzącej. Obecność podnóżka sprawia, że można zachować właściwy kąt ułożenia stawów skokowych i kolanowych.