Jak dbać o czystość kabiny prysznicowej pięciokątnej?

Kupując kabinę prysznicową pięciokątną, zwykle nie mamy wątpliwości, że będzie nam ona służyć przez lata. Już pierwsze jej czyszczenie uświadamia nam jednak, że byliśmy przesadnie pewni siebie. Jak zatem dbać o ten element wyposażenia łazienki, aby prezentował się nienagannie pomimo upływu czasu?

Sprawdzone domowe sposoby

Jeśli znane detergenty nie sprawiają wcale, że kabiny prysznicowe pięciokątne wydają się rzeczywiście czyste, warto odwołać się do domowych sposobów. Te wiążą się ze znacznie mniejszymi wydatkami, a jednocześnie bywają zaskakująco skuteczne. Na liście tych, które mają szczególnie wielu zwolenników, niezmiennie króluje czyszczenie kabin za pomocą octu. Ten radzi sobie zresztą nie tylko z zaciekami będącymi konsekwencją codziennego użytkowania. Jest też nieoceniony, gdy zależy nam na pozbyciu się z kabiny kamienia. Zapach octu nie każdemu przypada do gustu. Warto więc pamiętać, że nie jest on wcale jedynym „domowym” środkiem wykorzystywanym, aby utrzymywać kabiny prysznicowe pięciokątne w czystości. Ciekawym rozwiązaniem okazuje się być również soda – proszek, który można znaleźć w niemal każdej kuchni. Podobnie jak ocet, soda oczyszczona jest bezlitosna dla kamienia osadzającego się na kolejnych częściach kabiny. Nie ma też sobie równych w walce z innymi zabrudzeniami.

Jak zwiększyć szansę na czystą kabinę?

Znajomość domowych sposobów sprawia, że Kabiny prysznicowe pięciokątne można łatwiej utrzymać w czystości. Z całą pewnością jednak nie jest to jedyny sposób, jaki warto zarekomendować. Osoby zawodowo zajmujące się ich sprzedażą i naprawą przypominają, że największym sojusznikiem czystości jest systematyczność. Dbając o kabinę regularnie można mieć pewność, że będzie ona prezentować się świetnie.

Warto też pamiętać, że nowoczesne kabiny pięciokątne są często wyposażone w specjalne powłoki przeciwdziałające osadzaniu się kropel wody na ścianach. Obecność takich powłok nie zwalnia nas z konieczności czyszczenia kabiny, sprawia jednak, że czynność ta jest wykonywana znacznie rzadziej.