Szary papier do pakowania

Szary papier do pakowania może być używany w różnych sytuacjach, ale najczęściej służy jako produkt zabezpieczający do różnego rodzaju produktów, lub też do owijania paczek. Na rynku dostępnych jest kilka wariantów tego rodzaju produktu, w zależności od potrzeb.

Papier szary – właściwości

Szary papier oraz papier makulaturowy to produkty, które powstały w wyniku recyklingu – składają się w stu procentach z makulatury, nie zawierają żadnych chemicznych dodatków, dzięki czemu są one bardzo ekologiczne. Szary papier jest również biodegradowalny.

Szary papier jest antystatyczny, dzięki czemu pakowane produkty nie elektryzują się od niego. Ponadto dostępne na rynku rodzaje szarego papieru są bardzo wytrzymałe, a także odporne na porwanie. Z tego powodu stanowią bardzo dobrą ochronę dla pakowanych przedmiotów.

Tradycyjnie wykorzystujemy szary papier do pakowania, ma on jednak bardzo wiele funkcjonalnych zastosowań, dzięki czemu może być stosowany w wielu różnych gałęziach przemysłu, jak również komercyjnie.

Papier szary – zastosowanie

Szary papier jest używany przede wszystkim jako zabezpieczenie paczek przed zniszczeniem oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami. Paczka owijana jest szarym papierem jeszcze w innym celu – aby zabezpieczyć jej cenną zawartość przed wzrokiem niepożądanych osób. Jest to szczególnie ważne w niektórych przypadkach, kiedy informacje na pudełku zewnętrznym zdradzają jego zawartość.

Ten rodzaj papieru, ze względu na swoją niską cenę oraz dużą dostępność, jest także wykorzystywany do zapełnienia wnętrza i pustych przestrzeni kartonów i paczek. Dzięki temu zapakowana zawartość nie przemieszcza się i jest mniej podatna na uszkodzenie.

Papier szary znalazł także wiele zastosowań w różnych gałęziach przemysłu. Chętnie wykorzystują go osoby pracujące na magazynie, jako przekładka pomiędzy towarami znajdującymi się na paletach oraz innego rodzaju opakowaniach zbiorczych. Za pomocą szarego papieru można zabezpieczyć powierzchnię przed zachlapaniem, na przykład farbą podczas malowania czy innych prac remontowych.

Szary papier jest produktem niezwykle funkcjonalnym i wszechstronnym. Dzięki temu, że jest również produktem ekologicznym, jego zastosowanie jest bardzo rekomendowane.