Wszystko, co trzeba wiedzieć o panelach fotowoltaicznych

Koszty ogrzewania są najpoważniejszym wydatkiem dla właścicieli nieruchomości. Odnawialne źródła energii to szansa na znaczne ich obniżenie lub całkowitą redukcję. Co trzeba wiedzieć o panelach fotowoltaicznych nim założymy je na naszej nieruchomości?

Panele fotowoltaiczne – jak powstaje energia elektryczna?

Panele fotowoltaiczne do wytworzenia energii elektrycznej potrzebują promieni słonecznych. Nie znaczy to jednak, że Polska, jako kraj o umiarkowanym klimacie, nie jest dobrym miejscem do wykorzystania fotowoltaiki. Nowoczesne panele produkują prąd nawet w zimowe dni.

Panele fotowoltaiczne to moduły, które wykonane są z krzemowych ogniw. Nie jest to nowa technologia, jednak jeszcze do niedawna jej wykorzystanie było bardzo drogie. Z dnia na dzień cena paneli fotowoltaicznych spada, dzięki czemu ich założenie staje się coraz bardziej opłacalne.

Warto wiedzieć, że panele fotowoltaiczne można założyć nie tylko na dachu budynku, ale również na ziemi. Potrzebna jest do tego metalowa konstrukcja, która będzie utrzymywała ogniwa fotowoltaiczne pod kontem 30 – 40 stopni. Jest to optymalne ustawienie.

Dlaczego warto korzystać z odnawialnych źródeł energii?

Koszty ogrzewania bardzo często spędzają sen z powiek właścicielom nieruchomości. Oczywiście, im dom jest większy, tym koszty ogrzewania są bardziej dokuczliwe. Panele fotowoltaiczne to szansa na redukcję kosztów ogrzewania.

Zmiana ustawy OZE pozwala na wytwarzanie i jednocześnie magazynowanie energii elektrycznej poprzez przekazywanie nadwyżek do sieci energetycznej. Dzięki temu właściciele nie muszą obawiać się utraty wytworzonej energii.

Kolejnym atutem instalacji fotowoltaicznej jest podwyższenie wartości nieruchomości. Budując dom nie planujemy go sprzedawać. Życie jednak pisze bardzo różnorodne scenariusze. Czasami nie takie, o jakich marzymy.

W sytuacji, gdy dom trzeba będzie sprzedać nowoczesne rozwiązania na pewno zostaną docenione na rynku. Panele fotowoltaiczne mogą okazać się elementem, który wyróżni naszą nieruchomość z natłoku ofert. Klienci coraz częściej są gotowi zapłacić, by tylko nabyć nieruchomość, która jest praktyczna, funkcjonalna i przede wszystkim oszczędna w użytkowaniu.

Zakładając moduły fotowoltaiczne nie można zapomnieć o korzyściach dla planety, jakie niosą za sobą nowoczesne rozwiązania. Korzystając z odnawialnych źródeł energii redukujemy produkcję dwutlenku węgla, co ma ogromne znaczenie dla planety, nas samych, jak i naszych dzieci, którym zostawimy mniej zanieczyszczone środowisko.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Hymon Energy.