Keil Mdk-Arm od a do z

Keil Mdk-Arm jest najbardziej wszechstronnym i rozbudowanym rozwiązaniem programistycznym dla mikrokontrolerów opierających się na Arm. Warto wyraźnie zaznaczyć, że Keil Mdk-Arm zawiera wszystkie potrzebne komponenty, które są niezbędne przy tworzeniu, budowaniu i debugowaniu aplikacji.

Co wchodzi w skład produktu?

W skład produktu wchodzi między innymi MDK-Core, który jak powszechnie wiadomo oparty jest na µVision. MDK-Core bardzo dobrze radzi sobie z obsługą zaawansowanych urządzeń Cortex-M, w tym najnowszej architektury Armv8-M, która cały czas jest rozwijana. MDK zawiera z kolei kompilator Arm C / C++ z asemblerem i wysoce zoptymalizowanymi bibliotekami. Poszczególne pakiety oprogramowania mogą być w dowolnym momencie dodawane do MDK-Core. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że obsługa nowych urządzeń i wszystkie aktualizacje nie mają żadnego wpływu na działanie systemu.

Dostępne wersje?

Mdk Arm dostępny jest w czterech różnych wersjach, dzięki czemu każdy może wybrać oprogramowanie, które w 100% zaspokoi jego oczekiwanie. Bezpłatna jest jedynie wersja MDK-Lite, która tak naprawdę jest wersją demonstracyjną skierowaną dla małych firm i sektora edukacyjnego. Dla początkujących projektantów mikrokontrolerów opartych na Arm Cortex-M skierowana jest wersja MDK-Essential. Druga wersja komercyjna MDK-Plus, to z kolei najlepsze rozwiązanie dla Cortex-M, Arm7 oraz Arm9. Wersja ta obejmuje oprogramowanie pośrednie, a dokładniej mówiąc urządzenia USB, system plików oraz sieć IPv4. Najbardziej rozbudowana jest wersja MDK-Professional, która zaspokoi oczekiwania i wymagania nawet najbardziej wybrednych programistów.

Rewelacyjne debuggery Keil

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że Arm Keil jest twórcą wielu zaawansowanych adapterów (debuggerów), dzięki którym można błyskawicznie wyszukać błędy w kodzie źródłowym. Bez sprawnego debuggera bardzo trudno jest stworzyć porządną aplikację, która nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie. Nowoczesny debugger Arm Keil pozwala przegrywać programy pomiędzy komputerem stacjonarnym, a docelowymi urządzeniami. Nie można zapominać również o wieloetapowej analizie działania kodu. Dzięki kompleksowej analizie programiści mogą znacząco poprawić funkcjonalność swoich aplikacji. MDK arm to znakomite rozwiązanie dla tych osób, które chcą tworzyć nie tylko sprawne, ale również bardzo szybkie aplikacje, które mogą śmiało konkurować ze swoimi największymi rywalami. Dzięki Mdk Arm sterowanie rdzeniami mikrokontrolerów nie jest już tak wielkim wyzwaniem.