Sprawdź, jaką masz wodę

Woda to życie, organizm musi być właściwie nawodniony, jeśli ma prawidłowo funkcjonować. Bardzo ważna jest jakość wypijanych płynów. Koniecznością staje się regularne badanie wody wodociągowej w celu wykluczenia obecności niepożądanych mikroorganizmów.

Czy wiesz, co jest w twojej wodzie?

Woda jest przezroczysta, ale nawet jeśli znajdują się w niej jakieś zanieczyszczenia lub mikroorganizmy, to często pozostają one niewidoczne gołym okiem. Konieczne staje się przeprowadzenie profesjonalnego badania w celu sprawdzenia, co dokładnie jest w wodzie.

Służy to zweryfikowaniu jej przydatności do spożycia. Za pomocą badania możliwe staje się sprawdzenie skali składu fizykochemicznego. Znajomość tych parametrów umożliwia dobranie właściwego filtra do uzdatniania wody.

Dlaczego regularne Badania wody Śląsk są ważne?

Regularne badanie wody jest ważne i powinno się ją sprawdzać raz w roku lub nawet częściej. Ma to szczególne znaczenie w przypadku domowego ujęcia. Trzeba liczyć się z tym, że skład chemiczny wody ulega zmianie. Wpływa na to wiele czynników zewnętrznych. Może okazać się, że woda ze studni przestała być zdatna do spożycia.

Mogą znaleźć się w niej zbyt duże ilości azotanów i azotynów z okolicznych pól. Zdarza się tak, że w wodzie są przeróżne zanieczyszczenia stosowane przez rolników do ochrony roślin. Nieszczelne szambo również staje się problemem dochodzi do przedostawania się do niego ścieków.

Jak wygląda badanie wody?

Każdy może przeprowadzić badanie jakości wody. W tym celu należy udać się do stacji sanitarno-epidemiologicznej. Innym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firmy zewnętrznej, która specjalizuje się w analizowaniu wody. Na podstawie pobranych próbek sprawdza się rozmaite parametry typu barwa, zapach.

Woda jest także badana pod kątem obecności rozmaitych drobnoustrojów, przykładowo bakterii. Istotne jest także to, jakie woda ma właściwości fizykochemiczne. Kontroluje się także poziom pH, przewodność elektrolityczną, zawartość pierwiastków. Czasem trzeba zastosować zmiękczacze do wody, innym razem odmanganiacze lub odżelaziacze.