Skup złomu

W dzisiejszych czasach bardzo popularne jest wykorzystywanie rzeczy do granic ich możliwości, a gdy już się zepsują – nadawanie im drugiego życia. Dosyć często popsute przedmioty są rozbierane na części, które później mogą być wykorzystane jako podzespoły do innych urządzeń. Takie działania nazywane są recyklingiem.

Sprzedaż złomu

Recykling jest znany już od dłuższego czasu. Przedmioty, które z pozoru nie nadają się do użytku są przeważnie oddawane na złomowiska. Skup złomu przyjmie praktycznie wszystko, co będzie klient chciał sprzedać. Skup metali kolorowych czy zwykłego złomu funkcjonuje na zasadzie skupowania wszelkich rzeczy, które posiadają jakąkolwiek wartość i sprzedawania go dalej, na przykład do stoczni, gdzie są one przetapiane i w ten sposób trafiają do ponownego użytku. Skup złomu jest dość popularny szczególnie w kręgach ludzi, którzy trudnią się jego zbieraniem.

Nie trudno zauważyć osoby poruszające się po ulicach z wózkami, które wypchane są najróżniejszymi rzeczami, poczynając od puszek, a kończąc na pralkach. Jednak skup metali kolorowych i złomu nie ma obowiązku przyjmowania od sprzedających wszystkiego. Sytuacja materialna wielu osób posuwa je bowiem do różnego rodzaju kradzieży. Zdarzają się sytuacje, gdy popularni złomiarze próbują sprzedać wieka studzienek a nawet szyby kolejowe.

Ceny złomu

Ceny złomu w skupie są zależne od tego co chcemy sprzedać. Najtańszy na rynku jest złom metalowy, czyli żeliwo, stal oraz różnego rodzaju urządzenia i materiały wykonane z mieszanki metali. Jednak najpopularniejsze jest aluminium chociażby z racji tego, że jest powszechnie stosowane i łatwe do zdobycia. Cena to około trzy złote za kilogram. Należy jednak wziąć pod uwagę to, że jest też stosunkowo lekkie i trzeba trochę wysiłku, aby ów kilogram zebrać. Najdroższym metalem skupowanym na złomie jest cynk 100%, węgliki oraz nikiel. Ceny złomu w skupie w ostatnich czasach jednak spadły. W 2016 roku istniało realne zagrożenie bankructwa wielu skupów. Jednak od pewnego czasu zaczął się boom na polski złom, który odkupują Chiny i Indie.

Jak można dostrzec skupy złomu są i prawdopodobnie będą jedną z najlepszych inwestycji w jakikolwiek biznes. Dzięki rosnącej świadomości ludzi w zakresie segregacji śmieci, również wzrośnie obrót na złomowiskach, gdyż ludzie będą wiedzieli, że mogą choć jakąś część pieniędzy zainwestowanej w niektóre rzeczy odzyskać.