Czym kierować się podczas wyboru kontenera na złom?

Kontenery na złom dostępne są w wielu rozmaitych wariantach, a wybór uzależniony jest od indywidualnych potrzeb i wymagań. Jest to dobre rozwiązanie zarówno dla przedsiębiorstw, jak i osób prywatnych. Należy zaznaczyć, że są to pojemniki przystosowane do tego typu odpadów. Cechują się one podwyższoną wytrzymałością, dzięki czemu nie trzeba martwić się o przypadkowe uszkodzenia.

Wymiary i pojemność

Kontenery metalowe na złom muszą być przede wszystkim dostosowane do typu działalności. Pojemność ma tutaj kluczowe znaczenie. Wiadomym jest, że im większa ilość generowanych odpadów, tym wyższa rekomendowana pojemność. Należy jednak uwzględnić, gdzie będą zlokalizowane pojemniki. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy nie dysponujemy zbyt dużą ilością wolnej przestrzeni.

Warto wspomnieć, że kontenery metalowe na złom mają różne formy. Pojemniki o tych samych pojemnościach mogą mieć różne wymiary. To od nas zależy, czy preferujemy model niższy, czy wyższy. Dobrze jest zastanowić się, który z nich będzie wygodniejszy podczas codziennej eksploatacji. Należy uwzględnić w szczególności załadunek oraz rozładunek. Złom nie zawsze można szybko i bezproblemowo załadować. Niektóre odpady mają nieregularne kształty, które ciężko pomieścić w pojemnikach o niewielkich wymiarach. Nie zawsze są one przetwarzane (np. dzielone na mniejsze elementy) przed wyrzuceniem.

Wytrzymałość konstrukcji

Kontenery metalowe na złom powinny pozostać w nienaruszonym stanie długi czas. Dobrze, jeśli zostały one wykonane z tworzyw spełniających rygorystyczne normy. Oczywiście producent powinien przedstawić nam certyfikaty. Nie można również zapomnieć o okresie gwarancyjnym, który jest pewnego rodzaju potwierdzeniem wysokiej jakości. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie trzeba sprawdzić, jak długa jest gwarancja. Pamiętajmy, że kontener metalowy na złom jest narażony na wysokie obciążenia. Z tego względu konstrukcja musi cechować się ponadprzeciętną trwałością oraz odpornością na oddziaływanie czynników zewnętrznych.

Na uwagę zasługuje fakt, że na rynku funkcjonuje wielu producentów, którzy oferują projektowanie kontenerów na specjalne zamówienie. Jest to najlepsza propozycja dla tych, którzy oczekują maksymalnego dopasowania. Możemy zdecydować nie tylko o wymiarach pojemnika, ale również wszelkich detalach np. uchwytach, zabezpieczeniach, zamknięciach. Oczywiście w pierwszej kolejności należy przedstawić swoje oczekiwania wykonawcy. Projekt zostanie zrealizowany dopiero po jego pełnej akceptacji przez zleceniodawcę.