Jak modnie urządzić balkon?

Urządzając mieszkanie, część z nas traktuje balkon nieco po macoszemu. Zwłaszcza w pierwszych tygodniach od przeprowadzki, balon czy taras służy głównie za przechowalnie niepotrzebnych rzeczy. Nietrudno wyobrazić sobie jednak, jak przyjemniej byłoby cieszyć się poranną kawą na świeżym powietrzu. Sprawdź, jak modnie urządzić balkon niewielkim kosztem.

Po pierwsze – pozbądź się wszystkiego, co niepotrzebne

Urządzanie tarasu zaczynamy od sprzątania! Pozbądź się wszystkiego, co tylko niepotrzebnie zajmuje przestrzeń. Wszelkiego rodzaju przedmioty, które nie są Ci aktualnie potrzebne, postaraj się przenieść w inne miejsce, na przykład do piwnicy lub na poddasze. Jeśli nie dysponujesz tego typu pomieszczeniem, zaopatrz się w estetyczne pudła, w których poukładasz wszystko, czego będziesz potrzebować w późniejszym czasie.

Pudła i kartony wykonane z naturalnych materiałów, mogą stanowić dodatkowy element dekoracyjny. Zadbaj więc o to, aby ich design pasował do reszty otoczenia.

Wykładzina na balkon całkowicie odmieni jego oblicze

Postawienie bosej stopy na miękkim, imitującym trawę podłożu jest bardzo przyjemne, prawda? Wykładzina na taras, która przypomina naturalną trawę, nadaje temu miejscu wyjątkowego charakteru. Oczywiście to tylko jedna z wielu propozycji – wzornictwo wykładzin balkonowych jest naprawdę szerokie, a to oznacza, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Zwróć jednak dużą uwagę na jakość materiału, z jakiego wykładzina na balkon została wykonana. Pamiętaj, że będzie ona poddawana działaniom szkodliwych czynników z zewnątrz, takich jak mrozy czy bardzo wysoka temperatura. Upewnij się, że wykładzina na taras, którą wybrałeś, jest wykonana z trwałego i odpornego tworzywa.

Zadbaj o modne dodatki oraz rośliny

Trudno wyobrazić sobie taras bez pięknych roślin i estetycznych mebli wypoczynkowych. Twój balkon może zamienić się w piękny i kolorowy ogród, jeśli tylko postawisz na rośliny, które nadają się do takich warunków. Najlepszym wyborem będą petunie, pelargonie czy begonie. Oczywiście, na tarasie możesz hodować także wiele zielonych roślin, które sprawiają, że taras przypomina małą dżunglę.

Na tarasie z powodzeniem wyhodujesz także wiele gatunków roślin jadalnych i ziół, które z pewnością docenią miłośnicy pysznej i zdrowej kuchni. Odpowiednio urządzony taras zapewni Ci stały dostęp do bazylii, kolendry, lawendy czy mięty.