Czy deszczownica jest tym, czego potrzebujesz?

Kąpiele mogą być niezwykle przyjemne, jeśli wyposaży się kabinę prysznicową w deszczownicę. W nowoczesnych łazienkach stała się to już standardem. Jeśli ktoś chce się każdego dnia czuć jak podczas pobytu w SPA, to warto zapewnić sobie relaksującą kąpiel w strugach deszczu. Nie wiąże się to z dużym kosztem, można wręcz zaoszczędzić pieniądze.

Jakie są rodzaje deszczownic?

Deszczownice przypominają standardowe słuchawki prysznicowe, ale zapewniają zupełnie inne wrażenia podczas kąpieli. Szeroki strumień wody to ogromna zaleta. Woda jest dodatkowo napowietrzana, przez co przyjemnie masuje ciało. Można znaleźć się w całości pod strumieniem, namoczyć całe ciało. Prysznic z wykorzystaniem deszczownicy staje się bardzo relaksujący i odprężający. Można poczuć przyjemne orzeźwienie.

Wyróżnia się wiele rodzajów deszczownic. Mogą być one montowane na rozmaite sposoby. Najczęściej wybór pada na zintegrowany system podtynkowy. Można wybrać kolumnę z baterią dwuuchwytową. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić osobno deszczownicę i słuchawkę. Montaż deszczownicy podtynkowej jest bardziej inwazyjny, wymaga odpowiedniego przygotowania ściany. Konieczne będzie kucie i doprowadzenie instalacji. Deszczownice różnią się kształtem, wielkością, kolorystyką, stylistyką.

Deszczownica do kabiny prysznicowej i wanny

Deszczownica może zostać zamontowana nie tylko w kabinie prysznicowej. Świetnie sprawdza się także w przypadku wanny. Jeśli komuś zależy na jak największej szczelności, aby woda nie rozpryskiwała się po całej łazience, to najlepiej zamontować deszczownicę pod prysznicem. Innym rozwiązaniem będzie instalacja w wannie z parawanem. Jak widać, brak kabiny prysznicowej nie musi być problemem. Nawet bez niej możliwe jest branie relaksujących kąpieli w strugach deszczu.

Świetną opcją będzie deszczownica z regulowaną wysokością. Można także zdecydować o sile strumienia. Wysokość deszczownicy należy dopasować do wzrostu domowników, aby móc komfortowo z niej korzystać na co dzień. Ważne jest zapewnienie swobodnego manewrowania rękoma.