Weź dotację i kup nowe maszyny

Będąc członkiem Unii Europejskiej, można liczyć na wsparcie finansowe. Nie tylko firmy i osoby chcące założyć własną firmę mogą liczyć na dodatkowe wsparcie. Z dotacji unijnych bardzo chętnie korzystają również rolnicy. Pieniądze mogą oni wykorzystać na zakup nowych maszyn.

Mechanizacja rolnictwa to podstawa

Wszyscy rolnicy prowadzący swoje gospodarstwa potrzebują odpowiedniego sprzętu. Najbardziej potrzebną maszyną jest oczywiście ciągnik rolniczy, jednak również do niego potrzebny jest dodatkowy sprzęt. Inwestując pieniądze w nowoczesne maszyny, można zaoszczędzić dużo cennego czasu, a także pieniędzy. W mechanizacji niemal każdego gospodarstwa pomoże Unia Europejska.

Środki z Unii Europejskiej są obecnie w stanie pokryć nawet 60 procent poniesionych kosztów. Chodzi oczywiście o zakup nowych maszyn. Większość rolników wykorzystuje taką możliwość, jednak każdy zakup trzeba dokładnie przemyśleć. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na dostępność i cenę części do maszyn rolniczych. Każda maszyna wymaga przecież odpowiedniej obsługi. Koszty eksploatacji są bardzo ważne. Wszyscy doskonale wiemy, że im niższe koszty, tym wyższe zyski.

Nowe ciągniki rolnicze są coraz chętniej kupowane

Dzięki dotacjom unijnym wielu rolników może pozwolić sobie na zakup nowego ciągnika rolniczego. Największym zainteresowanie cieszą się taki ciągniki, których cena nie przekracza kwoty 110 tysięcy złotych. Bardzo ważnym aspektem jest dostępność części do maszyn rolniczych. Ciągnik trzeba będzie na bieżąco serwisować. Doskonale wiemy, że każda część do maszyny rolniczej może po prostu się popsuć.

Planując zakup nowego ciągnika rolniczego, można liczyć na zwrot ponad połowy poniesionych kosztów. Rolnicy pracujący w uciążliwych warunkach nawet 60 procent. Nowa maszyna będzie więc kosztować rolnika około 60 tysięcy złotych. Trzeba przyznać, że takie wsparcie jest znaczące i warto, jest skorzystać z takiej pomocy.

Trzeba wybrać odpowiedni serwis

Wszyscy doskonale wiemy, że o sprzęt trzeba dbać. Nie chodzi tylko o w regularne wymienianie oleju w silniku. Kupując nowy ciągnik rolniczy, należy także pomyśleć o serwisowaniu maszyny. W internecie znajdziemy całe mnóstwo firm, które wykonują takie usługi.

Niemal wszystkie serwisy posiadają również części zamienne do maszyn. Warto jest również pomyśleć o stałej współpracy z takim serwisem. Każda maszyna ma prawo się zepsuć, a poza tym trzeba pamiętać o zużywających się częściach eksploatacyjnych.