Przyjazne środowisku akumulatory

Dbanie o środowisko naturalne jest nie tylko modne ale i konieczne. Jeśli nie zaczniemy zwracać uwagi na nasze otoczenie wówczas nasze przyszłe pokolenia będą żyły w bardzo szkodliwym dla ich zdrowia otoczeniu. Dlatego już dziś warto zacząć zwracać uwagę na czystość, ekologię i przyglądać się bacznie produktom i urządzeniom codziennego użytku, które używamy bardzo często.

Nowoczesne urządzenia i ich zasilanie

W współczesnej dobie mamy dostęp do wielu nowoczesnych technologii. Na co dzień możemy korzystać z różnorodnych bardzo ciekawych rozwiązań technologicznych, zarówno w domu jak i w pracy. Dzięki takim urządzeniom jesteśmy bezpieczniejsi, mamy łatwiejszy dostęp do rozrywki i ułatwiamy sobie codzienne życie.

Jednak wiele współczesnych urządzeń elektrycznych działa na baterie. Nie raz może to być nieco kłopotliwe bo żywotność zwykłych baterii nie jest zbyt długa i trzeba je często wymieniać. Dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem jest zakup akumulatorów, których żywotność jest o wiele dłuższa.

Akumulatory odróżnia od zwykłych baterii to, że ten rodzaj baterii można ładować w specjalnej ładowarce. Dzięki temu można ciągle używać tych samych baterii, bez konieczności kupowania nieustannie nowych.

Akumulator niklowo wodorkowy

Akumulatory możemy podzielić na dwa podstawowe rodzaje. Jednym z nich są akumulatory niklowo – kadmowe a drugim akumulatory niklowo wodorkowe. Oba rodzaje akumulatorów mają swoje wady i zalety.

Można z czystym sumieniem stwierdzić jednak, że akumulator niklowo wodorkowy jest nowszą generacją akumulatorów i jest on o wiele przyjaźniejszy dla środowiska naturalnego.

Akumulator niklowo – kadmowy są dosyć szkodliwy dla otoczenia. Z kolei akumulator niklowo wodorkowy jest nie tylko nieszkodliwy ale do tego wydajny pod względem gęstości energii i pojemności.

Dużo zalet w jednym małym akumulatorze

Akumulatory niklowo wodorkowe mają mnóstwo zalet poza tymi już powyżej wspomnianymi. Mają one bardzo dużą wydajność prądową, nie mają szkodliwego kadmu, na dodatek są bardzo pojemne.

Akumulatory tego typu mogą pracować w różnych skrajnych temperaturach, są mało wrażliwe na tzw efekt pamięci baterii i są łatwo dostępne, co także jest ich wielką zaletą.

Zastosowanie tych akumulatorów niklowo wodorkowych jest bardzo szerokie. Można je stosować w zabawkach elektronicznych, padach do konsoli, urządzeniach alarmowych, zewnętrznych systemach solarnych i fotowoltaicznych a także w urządzeniach pomiarowych. Jak więc widać zastosowanie jest bardzo różnorodne tych akumulatorów i warto w nie zainwestować.